4 cechy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając meble do kawiarni

4 cechy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając meble do kawiarni

W kawiarni ważne są nie tylko znakomita kawa i desery, ale również klimat lokalu. Stworzenie przyjaznego wnętrza i ogródka letniego sprawia, że do kawiarni ściągają tłumy gości, spragnionych wypoczynku i oderwania się od codziennych problemów. Jeżeli szukasz mebli do kawiarni, dzięki którym stworzysz odpowiednią aranżację, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem stolików i krzeseł kawiarnianych.

Jakie meble od kawiarni wybrać?

Meble do kawiarni powinny spełniać znacznie inne oczekiwania niż meble używane w prywatnych domach lub ogrodach. Przede wszystkim ważne jest, by były stabilne, trwałe i wykonane z materiałów niepodanych na uszkodzenia mechaniczne. Każdego dnia meble w kawiarni są użytkowane przez liczne grono gości, dlatego są narażone na znacznie większe obciążenia niż meble wykorzystywane do celów prywatnych.

W kawiarni równie istotne jest zadbanie o unikalny styl wnętrza. Lokal powinien przyciągać odpowiednią grupę gości, dlatego istotne są w nim dopasowane do oczekiwań grupy docelowej meble - kawiarnia przyciągnie dzięki nim więcej gości i sprawi, że chętnie będą oni wracać na kolejną kawę. Do lokalu można wybrać zarówno klasyczne meble, wykonane z drewna lub obite miękką tapicerką fotele, jak i nowoczesne zestawy mebli aluminiowych, uzupełnionych o kolorowe siedziska z tworzyw sztucznych.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Bez względu na to, jaki typ mebli kawiarnianych się wybierze, ważne jest sprawdzenie, czy są wykonane z materiału niepodatnego na zarysowania i pęknięcia. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być odporne na uszkodzenie w wyniku kontaktu z wysokimi i niskimi temperaturami, żywnością oraz napojami. Dzięki temu przez długi czas zachowają ładny wygląd i prezentują się elegancko we wnętrzu kawiarni.

Łatwa konserwacja

Wyposażenie kawiarni powinno być łatwe w konserwacji. Prowadząc lokal, ma się niewiele czasu na zabezpieczanie mebli przed uszkodzeniami i ich pielęgnację. Wszystkie stoliki, krzesła kanapy i fotele powinny wymagać maksymalnie kilkuminutowej pielęgnacji dziennie, by obsługa lokalu mogła zająć się gośćmi. Szczególnie ważne jest przyjrzenie się sposobowi konserwacji mebli do ogródka kawiarnianego. Meble z taniego drewna wymagają czasochłonnego malowania lub olejowania, podczas gdy meble z drewna egzotycznego, aluminium lub technorattanu jedynie dokładnego wypłukania z kurzu i innych zanieczyszczeń przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Szybkie czyszczenie

Stoliki kawiarniane i krzesła wymagają wielokrotnego czyszczenia w ciągu dnia. Kelnerzy sprzątają je po wizycie każdego gościa, usuwając z mebli okruchy, ślady po filiżankach oraz rozlane napoje. Im łatwiejszy do uprzątnięcia jest stolik oraz krzesło, tym szybciej można przygotować je na wizytę kolejnych gości. Dobrym wyborem są stoły do kawiarni, które wymagają jedynie przecierania wilgotną ściereczką, by usunąć z nich okruchy i ślady po napojach. Dodatkowo ważne jest upewnienie się, że po całym dniu meble mogą być czyszczone przy użyciu silniejszych detergentów. Dzięki temu usunie się z nich wszelkie drobnoustroje i trudniejsze plamy.

Meble do ogródka kawiarnianego - odporne na czynniki atmosferyczne i łatwe do składowania

Stoliki do kawiarni i pozostałe meble przeznaczone do użytku w ogródku letnim powinny być odporne na działanie wszystkich czynników atmosferycznych. Przede wszystkim ważne jest zadbanie o to, by były niepodatne na wpływ promieniowania słonecznego. Meble wykonane z materiałów niskiej jakości mogą odbarwiać się i kruszeć już po kilku sezonach. Solidniejsze materiały, takie jak technorattan lub egzotyczne drewno, nawet po kilkunastu latach zachowają początkowy kolor i elastyczność. Zestawy mebli do ogródka kawiarnianego powinny być również odporne na kontakt z wilgocią, opady atmosferyczne, wiatr oraz wahania temperatur. Dodatkowo warto przyjrzeć się sposobowi składowania mebli po sezonie. Jeżeli kawiarnia dysponuje ograniczonym zapleczem, najlepszym wyborem dla niej są meble składane do niewielkich rozmiarów oraz krzesła, które można ustawiać jedno na drugim.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium