Aranżacja balkonu narożnego

Aranżacja balkonu narożnego

Balkon narożny aranżacja — rośliny

Decydując się na konkretne rośliny i aranżując narożny balkon, weź pod uwagę między innymi jego rozmiar oraz ilość światła słonecznego. Rozmiar zależy oczywiście od specyfiki budynku. W przypadku, gdy dysponujesz raczej niewielkim balkonem narożnym, aranżacja powinna opierać się raczej o małe rośliny. Dzięki temu nie zajmują one zbyt dużej przestrzeni, a Ty masz gdzie się zrelaksować lub spotkać ze znajomymi. Z kolei w sytuacji, gdy Twój balkon narożny ma spore rozmiary, możesz pozwolić sobie na więcej swobody. Gigantyczne doniczki technorattanowe, w których mieszczą się sporych gabarytów rośliny, z pewnością zrobią wrażenie na Twoich gościach.

Aranżacja balkonu narożnego uzależniona jest także od dostępności światła słonecznego lub poziomu zacienienia. Wszystko zależy w tym przypadku od tego, czy Twój narożny balkon jest balkonem północnym, południowym, zachodnim, czy wschodnim. Specyfika niektórych roślin jest bowiem taka, że nie znoszą one na przykład zbyt dużego nasłonecznienia. Jeszcze inne nie mogą kwitnąć w sytuacji, gdy przez większość czasu pozostają w cieniu. Dobrze jest zapytać w sklepie ogrodniczym o właściwości konkretnych gatunków. W ten sposób nie stworzysz sobie problemu już na starcie, kupując roślinę, która nie będzie dopasowana do miejsca, w którym ma kwitnąć.

Narożny balkon — jakie wstawić wyposażenie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednak warto pamiętać o kilku kwestiach, które mogą ułatwić wybór. Przede wszystkim dobierz donice odpowiednie do roślin, które posadziłeś. Balkon narożny na stronie północnej jest nieco chłodniejszy. Tym sposobem rośliny, które tam posadzisz, wymagają raczej grubszych ścian donic. Dla przykładu produkty wykonane z technorattanu mogą mieć właśnie tę cechę.

Aranżacja balkonu narożnego musi także odpowiadać pożądanemu przez Ciebie zastosowaniu tego miejsca. W związku z tym zastanów się, czy ma to być miejsce dla wyłącznie relaksu, czy też dodatkowe pomieszczenie do spotkań z ludźmi. W tym pierwszym przypadku postaw przede wszystkim na obszerne hamaki oraz leżaki. Masz do dyspozycji na przykład produkty wykonane z aluminium bądź też technorattanu. W drugim przypadku postaw bardziej na stoły, krzesła oraz fotele. Wszystko po to, aby goście, których zaprosisz do swojego domu, czuli się jak najlepiej. Narożny balkon może być bowiem doskonałym miejscem do wspólnego spędzania czasu w trakcie na przykład imprez.

Balkon narożny aranżacja — jaka podłoga?

Podłoga na balkonie narożnym powinna być przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. W związku z tym musi cechować się wytrzymałością, a także być bezpieczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Nie chciałbyś chyba poświęcać sporej ilości czasu na usuwanie zabrudzeń z posadzki. Bezpieczna oznacza także, że ani postawione meble, ani rośliny, ani tym bardziej ludzie nie powinni się na niej ślizgać. Pamiętaj, że balkon narożny jest często miejscem spotkań towarzyskich i musi stać się Twoim ulubionym miejscem wypoczynku. W związku z tym dobrze, gdy znajdują się tam na przykład: płytki klinkierowe, drewno bądź też sztuczna trawa.

Aranżacja balkonu narożnego — podsumowanie

Balkon narożny to często miejsce spotkań towarzyskich, dlatego też warto zadbać o to, aby stał się on ulubionym miejscem wypoczynku. W związku z tym koniecznie zadbaj zarówno o odpowiednie rośliny, jak i meble. W tym pierwszym przypadku zwróć uwagę na to, jaki jest ich rozmiar. Drugą ważną kwestią jest specyfika różnych gatunków. Chodzi bowiem o to, aby dobrze znosiły zarówno bardzo duże nasłonecznienie, jak i niedobór ciepła. Wszystko zależy bowiem od tego, po której stronie znajduje się Twój balkon narożny.

Aranżacja to również dobór odpowiednich mebli. W tym przypadku zastanów się, czy miejsce, które urządzasz ma służyć bardziej Tobie do relaksu, czy też jako dodatkowe pomieszczenie do spotkań. W zależności od odpowiedzi na to pytanie możesz postawić na leżak ogrodowy oraz hamak bądź też stoły i krzesła. W przypadku, gdy masz odpowiednią ilość miejsca, aranżacja balkonu narożnego może łączyć oba te podejścia. Nie masz jednak wpływu na to, jak dużą przestrzeń ma Twój balkon.

Bez względu na to, który wariant produktów wybierasz, warto skonsultować się ze specjalistami ze sklepu internetowego, aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnej oferty. Dla przykładu każdego dnia pracownicy sklepu Cloveris odpowiadają na wiele pytań klientów i z pewnością pomogą także Tobie. Życzymy Ci powodzenia w trakcie urządzania balkonu, który znajduje się na rogu budynku!

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium