Duży balkon – inspiracje i pomysły aranżacyjne

Duży balkon – inspiracje i pomysły aranżacyjne

Aranżacja dużego balkonu — dobór mebli

Duży balkon daje Ci ogromne możliwości w kwestii doboru wyposażenia. Przestrzeń niezbyt Cię bowiem ogranicza. Oznacza to, że nie musisz decydować się wyłącznie na niewielkie rozmiary mebli. Bardzo często sięgnąć możesz po zestawy ogrodowe, które domyślnie przeznaczone są na taras. Tym sposobem na Twoim dużym balkonie znaleźć może się na przykład obszerna sofa, narożnik, stół oraz krzesła.

W przypadku, gdy Twój duży balkon daje Ci spore możliwości aranżacyjne, możesz postawić także na skrzynie ogrodowe i ławki ze skrzyniami. W ten sposób będziesz miał miejsce, do którego schować można na przykład narzędzia lub rzadko używane przedmioty. Pamiętaj, że tego typu skrzynie bądź też ławy z dodatkowym schowkiem są stosunkowo odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. W związku z tym nie musisz obawiać się ani o wspomniane meble, ani też o ich zawartość.

Jeżeli nie wiesz, jak urządzić duży balkon, weź pod uwagę także liczbę osób, które będą przychodzić do ciebie w gości. Oczywiście koniecznie trzeba również mieć na względzie liczbę domowników. To od tych współczynników zależy bowiem, jak wiele potrzeba Ci krzeseł. Od liczby domowników oraz gości zależy także, jak wielką dobrać sofę lub na przykład narożnik ogrodowy. Pamiętaj, że dobre sklepy z wyposażeniem do ogrodu, na taras oraz balkon, dają Ci pełne spektrum możliwości.

Aranżacja dużego balkonu — dobór roślin

Aranżacja dużego balkonu pozwala Ci na wykorzystanie donic o sporych gabarytach. To z kolei oznacza, że możesz sobie na wiele pozwolić również, jeśli chodzi o dobór roślin. Popularne gatunki, które mogą doskonale sprawdzić się w takiej sytuacji to na przykład: bluszcz pospolity, winobluszcz pięciolistkowy, wiciokrzew Henry'ego, barwinek pospolity, cyprysik groszkowy.

Wymienione gatunki to popularne pnącza, które tworzą gęstą i intensywnie zieloną ścianę. Oczywiście do dyspozycji masz także mnóstwo pozostałych kwiatów. Świetnie sprawdzić może się na przykład miskant chiński oraz bambus ogrodowy. Wiele zależy także od tego, po której stronie znajduje się Twój balkon. Duży rozmiar tego miejsca nie oznacza, że możesz pozwolić sobie na dosłownie każdą roślinę.

Dla przykładu przy balkonie, który wychodzi na zachodnią stronę, będziesz potrzebował kwiatów, które dobrze znoszą spore nasłonecznienie i długi czas utrzymywania się wysokiej temperatury. Z kolei w przypadku, gdy aranżacja dużego balkonu dotyczy miejsca, które jest ustawione na północ, potrzebujesz odpornych na chłód i zacienienie kwiatów. W każdym z tych przypadków sporo mogą Ci pomóc doradcy klienta w sklepie ogrodniczym. W sklepie Cloveris możesz za to wybrać odpowiednie do każdej strony donice. W ten sposób będziesz mógł kupić na przykład naczynia z grubymi lub cienkimi ścianami.

Jak urządzić duży balkon — dodatkowe pomysły

Zastanawiając się, jak urządzić duży balkon, inspiracje możesz czerpać także z fotografii zamieszczonych w internecie. Dla przykładu pomysł na duży balkon możesz wziąć od kogoś, kto już go zrealizował. W takim przypadku dobrze wejść na stronę internetową sklepu z wyposażeniem ogrodu. Chodzi jednak o to, aby miał on naprawdę sporą ofertę. Jest tak w przypadku sklepu internetowego Cloveris.

Następnie zapoznaj się z dostępnymi produktami i postaraj się dobrać najbardziej odpowiadające Twojej wizji. Możesz oczywiście wziąć pod uwagę także aspekty kolorystyczne. Czasami wbrew pozorom nie tak trudno jest odtworzyć pomysły, które zostały zrealizowane gdzieś indziej. Twój balkon wcale nie musi wyglądać gorzej niż ten, który widnieje na ekranie filmowym.

Jak urządzić duży balkon — podsumowanie

Jeżeli masz duży balkon, aranżacje, które możesz wprowadzić, są niemal nieograniczone. Sporo zależy jednak od tego, po której stronie domu znajduje się to miejsce. W zależności od tego powinieneś dobrać rośliny, które na przykład lubią spore zacienienie albo intensywne nasłonecznienie. Pamiętaj także o tym, aby zostawić odpowiednią ilość miejsca na przykład na meble oraz dodatki. Duży balkon w bloku daje Ci w tym przypadku naprawdę spore możliwości. Dobrą opcją są wtedy wielkogabarytowe krzesła, fotele oraz sofy.

Sporo osób decyduje się także w takich miejscach ulokować skrzynie oraz ławy ze schowkami, do których umieszcza na przykład narzędzia lub rzadko używane przedmioty. Jak więc widać, aranżacja dużego balkonu wcale nie musi być trudna. Pamiętaj jednak o tym, aby dobrze przemyśleć cały proces i dopasować go do swoich potrzeb i oczekiwań. A jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistami, którzy na pewno Ci doradzą. Życzymy ci powodzenia w trakcie aranżacji dużego balkonu.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium