Grill gazowy czy elektryczny? Który jest wygodniejszy?

Grill gazowy czy elektryczny? Który jest wygodniejszy?

Wypoczynek na dworze i spożycie pysznego, grillowanego posiłku jest wręcz przepisem na relaks idealny. Bez względu na to, czy planujecie zaprosić wielu gości, czy też świętujecie w gronie najbliższym dobre jedzenie na stole musi się znaleźć. Stąd może zrodzić się pytanie, lepiej postawić na grill elektryczny czy gazowy? Oraz jakie są poszczególnych typów wady i zalety?

Czym charakteryzuje się grill gazowy?

Aby wybrać między typami urządzeń, najlepiej poznać ich cechy charakterystyczne. Zastanawiasz się jaki grill gazowy czy elektryczny? Pomagamy zdecydować! Grill gazowy jest droższą i ekskluzywniejszą wersją. Ponadto cechuje się wyższym poczuciem komfortu u osób obsługujących go. Grille gazowe bardzo łatwo rozpalić – wystarczy przekręcić pokrętło! Zasilanie za pomocą butli propanu lub gazu ziemnego sprawia, że sprawujesz pełną kontrolę nad temperaturą oraz mocą palników. Dzięki temu nie musisz obawiać się przypalenia żywności ani zarazem jej niedopieczeniu.

Czy grill elektryczny jest dobry?

Dwa popularne warianty urządzeń mocno konkurują między sobą. Grill gazowy czy elektryczny? Wiele osób sięga po tę drugą opcję. Przede wszystkim dlatego, że jest tańsza i znacznie łatwiej dostępna. Jednak ma swoją drugą stronę – zazwyczaj jego ruszty są bardzo niewielkie, umożliwiające przyrządzenie zaledwie kilku, niewielkich fragmentów dań. Wymaga także cyklicznego natłuszczania – inaczej potrawy będą mocno przywierać i przypalać się. Grill elektryczny wymaga także stałego przyłącza do prądu – na niektórych działkach może by to mocno problematyczne.

Jaki grill zdrowszy gazowy czy elektryczny?

Jeśli zastanawiasz się jaki grill zdrowszy gazowy czy elektryczny – odpowiedź nie jest jednoznaczna. W przeciwieństwie do „klasycznych” wariantów, wymagającym użycia żaru, powstałego w procesie spalania się węgla drzewnego lub brykietu, zarówno grill elektryczny jak i gazowy są zdrowsze. Nie dostają się do nich żadne substancje smoliste ani nie trzeba używać chemicznych podpałek, które mogą przeniknąć do żywności. Dlatego w kwestii „grill gazowy czy elektryczny” – pod kątem właściwości zdrowotnych przyrządzanych potraw oba warianty są wyjątkowo podobne.

Czy grill elektryczny sprawdzi się w ogrodzie?

Grill ogrodowy elektryczny czy gazowy? W tym przypadku wiele osób jest zgodnych – gazowy sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Elektryczny warto natomiast umieścić na tarasie, gdzie przyłącze elektryczne jest znacznie bliżej. Ponadto ze względu na to, że te warianty są znacznie mniejsze, grill elektryczny lepiej sprawdzi się jako dodatek niż sprzęt do częstego używania. Grill gazowy jest nie tylko efektywniejszy, ale i wydajniejszy. Za jego pomocą możesz przyrządzić smakowite posiłki w większej ilości i szybciej. Nie martw się, jeśli obawiasz się, że dania będą zupełnie inne niż warianty przyrządzone w brykietowych oparach. Skapujący tłuszcz, aromatyzery, mieszanki przypraw i sosy stanowią najistotniejszy element smakowy potraw grillowych.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium