Jak odnowić meble plastikowe?

Jak odnowić meble plastikowe?

Odnawianie mebli plastikowych — jak czyścić i polerować?

Aby czyścić meble plastikowe, należy używać miękkiej szmatki lub gąbki nasączonej letnią wodą. Dobrze jest wykorzystać również niewielką ilość preparatu do czyszczenia. Dla przykładu może być to mydło, płyn do mycia naczyń lub nawet niewielka ilość proszku do prania. Po namoczeniu gąbki lub szmatki starannie przetrzyj umywaną powierzchnię. Pamiętaj także o tym, aby na samym końcu opłukać ją z piany, a także dokładnie osuszyć. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu zacieków.

Odnawianie mebli plastikowych polegające na polerowaniu wymaga z kolei zakupu papieru ściernego. W tym przypadku pamiętaj jednak o tym, aby był on gładki i wyłącznie wodny. Można zakupić go w wyspecjalizowanych sklepach. Może to być wariant z gradacją nawet 4000. Za niezbędne minimum trzeba uznać jednak gradację 2500. Inne warianty mogą być bowiem trudniej dostępne.

Przyda Ci się także filc polerski. Jeżeli Twoim celem jest renowacja mebli plastikowych i zamierzasz je wypolerować, najpierw umyj je i osusz. Następnie pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć każdy fragment, który ma nie być polerowany. Pamiętaj też o tym, aby przed rozpoczęciem polerowania nałożyć na meble odpowiedni środek czyszczący lub pastę polerską. Papier ścierny ułóż z kolei tak, aby udało się ochronić nawet bardzo drobne elementy.

Pamiętaj o tym, że wykorzystanie papieru ściernego powoduje, że materiał matowieje. Konieczne jest zatem obrobienie go za pomocą polerki z filcem polerskim i odrobiną pasty. Musisz jednak pamiętać o tym, aby nie używać urządzenia na zbyt dużych obrotach. Może to bowiem spowodować przegrzanie plastiku, a w konsekwencji zmianę jego struktury. Aby odnawianie mebli plastikowych przyniosło w tym przypadku pożądany skutek, polerka musi być wyposażona w funkcję regulacji obrotów.

Jak odnowić meble plastikowe — wymiana uszkodzonych elementów

Jak odnowić plastikowe meble ogrodowe w sytuacji, gdy na przykład brakuje jakiegoś elementu. Albo jak to zrobić, gdy któraś część zwyczajnie się ułamała. Wymiana uszkodzonych elementów w meblach plastikowych wymaga najpierw znalezienia odpowiednich komponentów. W zależności od tego, czego Ci brakuje, możesz poszukać ich na przykład w sklepach z narzędziami. Dla przykładu gumowa nóżka, na której stoi Twój plastikowy mebel może być dostępna w Castoramie. Kolejnym krokiem jest odkręcenie starego elementu i założenie nowego.

W sytuacji, gdy wymieniasz element, który nie jest nóżką, tylko przynależy do widocznych części, czasami może różnić się kolorem. W takiej sytuacji renowacja mebli ogrodowych z plastiku polega także na pomalowaniu ich na nowo. Niekiedy może być to pomalowanie na zupełnie inny kolor niż dotychczas. Nierzadko okazuje się po tego typu renowacji, że wyposażenie ogrodowe wygląda znacznie lepiej niż przed pojawieniem się pierwotnej przyczyny odnowienia, czyli uszkodzeniem mebla. Pamiętaj zatem, że często dobrze jest po prostu znaleźć brakującą część na przykład na aukcjach internetowych i dokonać naprawy.

Renowacja mebli plastikowych — malowanie

Malowanie jest stosunkowo łatwym i tanim sposobem odświeżenia wyglądu wyposażenia. W sytuacji, gdy renowacja mebli plastikowych polega na dołożeniu dodatkowego elementu w innym niż pozostała część produktu kolorze, malowanie jest wręcz koniecznością. W innym przypadku Twoje meble będą wyglądać po prostu nieestetycznie.

Przede wszystkim musisz odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania. W tym celu należy oczyścić ją z kurzu i brudu. Można to zrobić przy pomocy miotełki lub szmatki nasączonej wodą. Następnie powierzchnię należy starannie osuszyć. Kolejnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni, co można zrobić przy użyciu środka do czyszczenia lub specjalnego preparatu do tego celu.

Po tym etapie możesz rozpocząć malowanie. Ważne jest również, jakiej farby użyjesz do tego celu. Dobrym wyborem, aby odnawianie mebli ogrodowych plastikowych zakończyło się sukcesem, jest wykorzystanie specjalnej farby w sprayu. Jest ona produkowana z myślą o takich powierzchniach i jest dostępna w wielu kolorach, dzięki czemu bez trudu możesz dobrać odpowiednią barwę.

Warto zrobić to w taki sposób, aby dostosować odcień do pozostałej aranżacji. Spójrz zatem na to, w jakim kolorze są pozostałe elementy najbliższego otoczenia Twojego mebla ogrodowego. Dla przykładu możesz zwrócić uwagę na kolor podłogi na tarasie lub otaczających mebli.

Zaletą farby w sprayu jest, że nie musisz wykorzystywać pędzla bądź też wałka. Renowacja mebli plastikowych z wykorzystaniem specjalistycznej farby w sprayu zapewnia również często ochronę przed promieniowaniem UV.

Jeżeli jednak interesuje Cię bardziej klasyczne rozwiązanie, możesz postawić na tradycyjną farbę, którą rozcieńcza się w wodzie. Odnawianie plastikowych mebli ogrodowych wymaga w takiej sytuacji wprawionej w malowaniu ręki, ale nie jest to bardzo trudne zajęcia. Wykorzystując to rozwiązanie, możesz także zmieszać kilka kolorów.

Dzięki temu uzyskasz unikalny i pożądany odcień. Osoby, które mają doświadczenie w malowaniu, z pewnością docenią taki wariant. Zdecydowanie jest to dobra alternatywa, ponieważ daje ona sporo możliwości. Najprostsze jest jednak wykorzystanie farby w sprayu. Po zakończonej procedurze pamiętaj z kolei o tym, aby odczekać trochę czasu, aż farba całkowicie wyschnie. W sytuacji, gdy nie czujesz się na siłach wykonać tej pracy, pomimo że wiesz, jak odnowić meble ogrodowe plastikowe, możesz zlecić tę usługę zewnętrznej firmie.

Jak odnowić meble plastikowe — dlaczego warto to robić?

Opisaliśmy Ci ze szczegółami, jak odnowić meble plastikowe. Być może zastanawiasz się jednak, dlaczego warto robić to regularnie. Przede wszystkim dlatego, że meble plastikowe mogą mieć tendencję do niszczenia się. Wymagają więc regularnej konserwacji, aby zachować ładny wygląd na dłużej. Oprócz tego regularna konserwacja mebli plastikowych może pomóc w ich dłuższym użytkowaniu. Są one bowiem często stosowane na zewnątrz i mogą być narażone na działanie słońca, deszczu i innych warunków atmosferycznych. Regularna konserwacja może pomóc w ochronie mebli przed tymi czynnikami i sprawić, że będą doskonale się prezentować. Wpływa to oczywiście na prezencję całego Twojego ogrodu, tarasu bądź też innego miejsca, w którym znajdują się meble poddawane renowacji.

Czy warto zlecić odnawianie mebli ogrodowych fachowcom?

Opisaliśmy Ci, jak odnowić meble ogrodowe z plastiku. Być może zastanawiasz się zatem, czy wspomnianą usługę warto zlecić profesjonalnej firmie. Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania i jak dużo czasu możesz poświęcić na renowację./

Fachowcy mogą Ci pomóc w doborze najlepszych materiałów oraz doradzić, jakimi metodami będzie najlepiej się posłużyć. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie i wiedzę, można śmiało powiedzieć, że fachowcy szybciej i lepiej poradzą sobie z odnowieniem Twoich mebli ogrodowych. Warto także pamiętać, że profesjonaliści mają dostęp do lepszych narzędzi i materiałów. Jeżeli dodatkowo obawiasz się, że renowacja mebli plastikowych jest dla Ciebie zbyt angażująca lub zbyt czasochłonna, postaw na ekspertów. W sytuacji, gdy jednak masz ochotę na samodzielną pracę i da Ci to satysfakcję, zrób to samodzielnie.

Podsumowując, plastikowe meble mogą być łatwo i szybko odnowione. Wiesz już bowiem, jak wygląda renowacja mebli ogrodowych z plastiku. Wymaga to jednak pewnej wiedzy i umiejętności, a także odpowiednich narzędzi i materiałów. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zająć się renowacją, skorzystaj z usług profesjonalistów. Zadowolony możesz być zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku. Kluczowe jest bowiem to, że Twoje meble nabierają pięknego wyglądu. Skoro wiesz już, jak odświeżyć plastikowe meble ogrodowe, życzymy powodzenia!

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium