Jak przymocować pawilon ogrodowy do podłoża?

Jak przymocować pawilon ogrodowy do podłoża?

Okres letni idealnie nadaje się na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i bliskich na świeżym powietrzu. Jednak warunki atmosferyczne – zarówno deszcz i wiatr, jak i palące, ostre słońce – mogą stawać na przeszkodzie, by cieszyć się wypoczynkiem. W takich okolicznościach nie trzeba jednak stawiać kosztownej altany! Rozwiązaniem może być pawilon ogrodowy. Pozostaje jednak pytanie: jak przymocować pawilon ogrodowy do podłoża?

Mocowanie pawilonu ogrodowego – od czego zależy i gdzie najlepiej to zrobić?

Dlaczego mocowanie pawilonu ogrodowego jest tak istotne? Ponieważ w przeciwieństwie do altan ogrodowych, nie są to stałe elementy architektury ogrodowej. Konstrukcje takie można łatwo rozłożyć i złożyć, co z jednej strony jest zaletą – możemy je przechować złożone przez zimę – a z drugiej pewną wadą: siłą rzeczy nie są one tak stabilne jak altany.

Są jednak proste sposoby na to, jak przymocować pawilon ogrodowy do podłoża i zazwyczaj poradzą sobie z tym nawet osoby, które przystępują do tego zadania po raz pierwszy. Pawilon ogrodowy najlepiej jest postawić na trawniku i zamontować go bezpośrednio w ziemi. Sposób montażu zależy oczywiście od charakterystyki konkretnego modelu i zaleceń producenta, niemniej zazwyczaj konstrukcja pawilonu jest wyposażona w specjalne szpilki, które po prostu wbija się w ziemię, a następnie stabilizuje z wykorzystaniem dołączonych śledzi – dokładnie takich, jakie wykorzystuje się do przytwierdzania do gruntu namiotów turystycznych.

Ktoś mógłby spytać: czy takie mocowanie pawilonu ogrodowego wystarczy? Generalnie: tak. Pawilony ogrodowe to zasadniczo konstrukcje stosunkowo lekkie i takie zabezpieczenie powinno wystarczyć. Bardzo ważne jest jednak to, by konstrukcję umiejscowić na powierzchni równej i jednolitej. Ziemia, w której montujemy pawilon, powinna być twarda, a jednocześnie nie za bardzo wysuszona.

Jak przymocować pawilon ogrodowy do betonu?

Co zrobić w sytuacji, gdy przestrzeń wypoczynkowa w ogrodzie nie jest zlokalizowana na trawniku? Jak przymocować pawilon ogrodowy do betonu? W tym celu powinniśmy wykorzystać specjalne, ciężkie kotwy betonowe, w których montuje się elementy nośne pawilonu, nazywane potocznie „nogami”. Taką konstrukcję można też wzmocnić. Jak wzmocnić pawilon ogrodowy? Na przykład stosując specjalne żeliwne obciążniki luby betonowe płyty chodnikowe, które nakłada się na „stopy” konstrukcji.

Jak zabezpieczyć pawilon ogrodowy przed wiatrem i go wzmocnić?

Jak zabezpieczyć pawilon ogrodowy przed wiatrem – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które obawiają się, że lekka, wbita w ziemię konstrukcja nie jest wystarczająco odporna na podmuchy wiatru. Przede wszystkim podkreślmy jedną rzecz: prawidłowo złożony, zamontowany zgodnie z instrukcją obsługi i wzmocniony „śledziami” pawilon spokojnie powinien wytrzymać podmuchy wiatru. Jeżeli jednak mamy pewne wątpliwości co do jego stabilności, najlepszym wyborem będzie po prostu zmiana miejsca położenia – takie konstrukcje warto stawiać blisko płotu, krzewów, drzew lub bezpośrednio przy ścianie domu, które przynajmniej w pewnym stopniu ochronią pawilon przed wiatrem.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium