Jak udekorować balkon?

Jak udekorować balkon?

Sezon letni zbliża się coraz większymi krokami, a to oznacza tylko jedno – to już ostatni dzwonek na przygotowanie się do odpoczywania na świeżym powietrzu. Dotyczy to nie tylko właścicieli domów jednorodzinnych, ale także osób, które mieszkają w blokach. Co prawda nie dysponują one dużym, przydomowym tarasem, ale również niewielki balkon można zamienić w klimatyczną przestrzeń wypoczynkową. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak udekorować balkon.

Dekoracja balkonu w bloku – o czym należy pamiętać?

Nawet niewielki balkon może stać się fantastycznym i klimatycznym miejscem wypoczynkowym, sprzyjającym opalaniu się, czytaniu książek przy filiżance kawy, a nawet grillowaniu. Zawsze trzeba jednak mieć z tyłu głowy to, ze balkon zazwyczaj jest przestrzenią stosunkowo niewielką, dlatego wszelkiego rodzaju meble ogrodowe i dekoracje należy wybierać z pewną ostrożnością.

Zwróćmy też uwagę na to, że gdy dekoracja balkonu w bloku jest związana z wykonywaniem prac remontowych (np. montażem okratowania, na którym chcesz powiesić kwiaty), konieczne jest zgłoszenie ich odpowiedniemu organowi oraz wydanie zgody przez zarządcę budynku – spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową.

Dekoracja balkonu – pomysły

Jak ozdobić balkon? Przede wszystkim – nie przesadzaj. Balkon z reguły ma na tyle niewielką powierzchnię, że by stworzyć przytulny i wyjątkowy klimat, wystarczą często pojedyncze akcesoria i dekoracje. Jest to zresztą ważne również dla ogólnego komfortu. Dekoracja balkonu jest możliwa dzięki takim akcesoriom jak:

  • oświetlenie – znakomicie sprawdzą się lampki stołowe lub niewielkie, przenośne lampiony, które można zawiesić nad stołem – na przykład na okratowaniu;
  • dywan lub mata – jeśli chcesz wprowadzić na balkon nieco salonowej przytulności, postaw na niewielki dywan lub matę, taką jak tekstylia z kolekcji Platani producenta Brafab;
  • poduszki – jak udekorować balkon, na którym znajduje się sofa lub fotel ogrodowy? Doskonałą opcją będą poduszki na balkon Brafab – na przykład Volturno czy Ombrone, które można znaleźć w naszym sklepie Cloveris;
  • sztuczne rośliny – można spytać: dlaczego nie prawdziwe? Pamiętaj jednak, że większość roślin ozdobnych potrzebuje konkretnych warunków do rozwoju i różne czynniki pogodowe mogą im zaszkodzić. Z tego względu sztuczne kwiaty na balkon stanowią znakomitą alternatywę, jeśli chcesz wprowadzić na balkon nieco „egzotyki”. Jeżeli jednak wolisz prawdziwe rośliny, ozdobę mogą stanowić donice balkonowe.

Jak ozdobić balkon – o czym należy pamiętać?

Skoro wiesz już, czym i jak ozdobić balkon, przypomnijmy, że same dekoracje i ozdoby na niewiele się zdadzą bez podstawowego wyposażenia przestrzeni wypoczynkowej. Na balkonie warto mieć chociaż niewielki stoik oraz meble do siedzenia – absolutnym minimum są niewielkie, składane krzesełka, ale jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz postawić także na fotele lub wygodną sofę. W ofercie naszego sklepu Cloveris możesz też znaleźć grille balkonowe, które zamienią Twój balkon w swoistą kuchnię na świeżym powietrzu. Jak widzisz, opcji na dekorację balkonu jest naprawdę wiele!

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium