Jak urządzić ogródek w restauracji?

Jak urządzić ogródek w restauracji?

Ogródek w restauracji w okresie letnim przyciąga wielu gości, którzy chcą zjeść na świeżym powietrzu smaczny posiłek, napić się piwa lub ochłodzić lodowym deserem. Aby zachęcić ich do zatrzymania się w lokalu, powinno się stworzyć estetyczną i przyjazną przestrzeń w ogródku restauracyjnym. Jak ją urządzić?

Określ swój styl

Zanim zacznie się tworzyć ogródek restauracyjny, powinno się określić styl, w jakim będzie utrzymany. Przestrzeń na świeżym powietrzu powinna współgrać z wnętrzem lokalu, a także podkreślać unikalność restauracji. Punktem łączącym obie aranżacje może być kolor, materiał, z którego wykonane są meble lub specyficzne dodatki, nawiązujące do historii restauracji, jej menu lub nazwy. Ogródek restauracyjny ma znaczenie dla identyfikacji wizualnej lokalu, dlatego stworzenie zupełnie różnych, niespójnych ze sobą aranżacji wnętrza i ogródka restauracyjnego sprawia, że goście czują się nieswojo. Dotyczy to nie tylko nowych klientów, ale i stałego grona gości odwiedzających lokal. Niepasująca do wnętrza aranżacja ogródka letniego zniechęca do zajmowania stolików na świeżym powietrzu i zamawiania posiłków. 

Wybierz odpowiednie meble

Jeżeli chce się stworzyć nowoczesny i minimalistyczny ogródek w restauracji, dobrym wyborem są zestawy mebli z polipropylenu lub aluminium. Lekkie i proste konstrukcje są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, a dzięki możliwości łączenia z żywicznymi siedziskami, meble do ogródka restauracyjnego zaskakują mnogością i intensywnością barw. Ciekawym wyborem są meble z nadrukiem na syntetycznym siedzisku, które stworzą nowoczesny ogródek letni, a także meble technorattan z czarno-białym splotem do ogródka w stylu retro.

Tworząc ogródek piwny przed restauracją, powinno się przyjrzeć meblom, które zapewniają swobodną i przyjazną atmosferę. Dzięki nim goście z chęcią będą zamawiać kolejne kufle zimnego piwa i przekąski. W ogródku piwnym dobrze wyglądają wysokie stoły i krzesła barowe wykonane z aluminium i technorattanu, które wprawiają gości w znakomity humor. Takie meble sprawdzą się zarówno podczas organizowania grilla w ogródku piwnym, jak i w czasie transmisji meczu. 

Ogródek w restauracji powinien być wyposażony w meble odporne na uszkodzenia mechaniczne, plamy z jedzenia i napojów, a także na zmieniające się warunki atmosferyczne. Restauratorom poleca się meble aluminium, technorattan oraz zestawy wykonane z polipropylenu, gdyż wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych przed rozpoczęciem sezonu. Dzięki łatwemu czyszczeniu i prostej konserwacji, ogródek letni przed lokalem można rozstawić w ciągu jednego dnia, gdy tylko pojawi się wiosenne słońce, a temperatury wzrosną. Praktycznym wyborem są krzesła, które ustawia się w stos, dzięki czemu po zakończeniu sezonu, meble z ogródka letniego zajmują niewiele miejsca w magazynie restauracji.

Postaw na dodatki

Ogródek letni w restauracji jest przyjazny dla gości, gdy jest uzupełniony o odpowiednie dodatki. W okresie wczesnowiosennym w ogródku potrzebne są parasole grzewcze, natomiast latem goście potrzebują ochrony przed słońcem. Jeżeli przed restauracją brakuje zadaszenia, przydatne są parasole i markizy. Ponadto ważne jest zadbanie o rośliny. Spędzanie czasu w ogródku w restauracji jest przyjemniejsze, gdy wokół jest więcej relaksującej zieleni. Dobrym wyborem są kwiaty w donicach, które na zimę można ustawić w pomieszczeniu. Wskazane jest wybieranie roślin mało wymagających w uprawie, gdyż personel restauracji ma niewiele czasu na dbanie o kwiaty, gdy obsługuje licznych gości. Na stołach mogą znaleźć się latarenki na świece, które zapali się po zmroku, by stworzyć romantyczną atmosferę. Zamiast nich wokół ogródka można rozwiesić sznur z lampami w kolorowych kloszach. 

Ciekawym pomysłem na ogródek piwny jest ustawienie w nim kuchni ogrodowej wraz z grillem z otwartym paleniskiem. Zapach grillowanych przekąsek do piwa kusi z daleka, a gotowanie na świeżym powietrzu jeszcze bardziej zachęca gości do zajmowania stolików i zamawiania dań.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium