Jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe?

Jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe?

Jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe — kilka wskazówek

Podstawą jest na przykład ściereczka z mikrofibry lub gąbka. Chodzi bowiem o to, abyś nie porysował plastiku. Pamiętaj o tym, że zabrudzeń z plastiku warto pozbywać się jak najwcześniej. Szczególnie w sytuacji, gdy występują one na białej powierzchni. W innym wypadku mogą pojawiać się trwałe przebarwienia.

Jeżeli omawiamy czyszczenie mebli plastikowych, damy Ci także profilaktyczną wskazówkę. Trzeba pamiętać o odpowiednim przechowywaniu tego typu przedmiotów. Najlepiej jest chronić je przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi pod dachem. W ten sposób nie narażasz ich bowiem na pękanie, a także blaknięcie.

Pamiętaj także o tym, że możesz ułatwić sobie zachowanie mebli plastikowych w czystości. W związku z tym, aby ułatwić sobie czyszczenie, regularnie je zamiataj lub odkurzaj. W ten sposób unikniesz gromadzenia się na nich kurzu i brudu. Do mycia plastikowych mebli ogrodowych polecamy delikatne środki czyszczące takie jak płyn do mycia naczyń lub szampon do dywanów. Nie używaj do tego agresywnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię mebli.

Czyszczenie plastikowych mebli ogrodowych możesz rozpocząć także od wymieszania 1/4 szklanki sody oczyszczonej z dwoma łyżkami octu oraz litrem ciepłej wody. Po przygotowaniu takiego roztworu możesz umyć na przykład wszystkie krzesła ogrodowe oraz stoły. W przypadku, gdy zauważysz gdzieś silniejsze zabrudzenia bądź też odbarwienia, możesz również posypać mokrą gąbką sodę oczyszczoną. Pod wpływem wody zamieni się ona bowiem w pastę, która pomaga usuwać naprawdę mocne zabrudzenia.

Jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe — częstotliwość mycia

Ważne jest oczywiście, aby czyszczenie mebli plastikowych odbywało się regularnie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak często trzeba to robić. Wszystko zależy od tego, jak intensywnie meble są użytkowane. Jeśli ogród jest często uczęszczany, to powinno się je czyścić co najmniej raz w tygodniu. W przypadku mniej intensywnego użytkowania wystarczy robić to raz na dwa tygodnie. Pamiętaj, że plastikowe meble ogrodowe bardzo łatwo się brudzą. Dlatego warto je czyścić regularnie, aby zawsze prezentowały się one estetycznie i były bezpieczne w użytkowaniu. W żadnym wypadku nie powinieneś również doprowadzać do sytuacji, w której zabrudzenie zasycha. W takim bowiem przypadku czyszczenie plastikowych mebli ogrodowych może być znacznie trudniejsze.

Czyszczenie plastikowych mebli ogrodowych jest również łatwiejsze, gdy robisz to regularnie. Chodzi jednak o to, abyś czynność tę wykonywał nie tylko w trakcie najcieplejszych miesięcy, ale przez cały rok.

Czyszczenie mebli plastikowych — profilaktyczna ochrona

Ważne jest nie tylko czyszczenie mebli plastikowych, ale również dbałość o to, aby czynniki zewnętrzne nie miały wpływu na Twoje ogrodowe wyposażenie. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony jest na przykład pokrycie stołów oraz krzeseł specjalnymi ceratami oraz pokrowcami. Pozwalają one zachować maksymalną czystość meblom, a jednocześnie nadają ogrodowemu wyposażeniu niepowtarzalnego charakteru.

W sytuacji, gdy Twoje meble ogrodowe z plastiku znajdują się na przykład na działce, a Ty bywasz tam tylko okazjonalnie, możesz chować je do jakiegoś pomieszczenia pod Twoją nieobecność. Dla przykładu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie garażu lub wiaty. Dzięki temu masz pewność, że ogrodowe wyposażenie nie ulegnie zabrudzeniom z zewnątrz.

Jak wyczyścić meble plastikowe ogrodowe — podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy Ci podstawowe informacje na temat tego, jak wyczyścić meble ogrodowe plastikowe. Podstawą jest w takich przypadkach ściereczka z mikrofibry lub gąbka. Odpadają na przykład mało delikatne szczotki, gdyż mogą one porysować powierzchnię mebli. Dodatkowo wykorzystać możesz delikatne środki czyszczące. W niektórych przypadkach wskazane jest wykorzystanie sody oczyszczonej zmieszanej z wodą. Skoro wiadomo już, jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe, wskazaliśmy także, jak można zapobiegać ich nadmiernemu zabrudzeniu.

W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest okrywanie ich za pomocą specjalnych okryć oraz cerat. Pamiętaj o tym, że czyszczenie mebli plastikowych ogrodowych powinno odbywać się regularnie. W innym bowiem przypadku możesz doprowadzić do zaschnięcia zanieczyszczeń. Kluczowe jest zatem zarówno działanie profilaktyczne zabezpieczenie mebli ogrodowych, jak i regularne ich oczyszczanie. Nie zapominaj o tym nawet w okresie, gdy nie korzystasz z ogrodowego wyposażenia — na przykład zimą i jesienią.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium