Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed kradzieżą? Najważniejsze informacje

Przede wszystkim zdecyduj, gdzie chcesz umieścić meble. Najlepiej wybieraj bezpieczne i strategiczne miejsca. W ten sposób zmniejszasz bowiem ryzyko kradzieży. Rozsądnym pomysłem jest również przytwierdzenie mebli do podłoża. Można to zrobić na przykład poprzez przykręcenie do nich śrub.

Kolejną wskazówką od nas jest niepozostawianie mebli bez opieki. Jeżeli zatem wybierasz się na urlop, dobrym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś znajomego o regularne sprawdzanie stanu mebli. Bardzo często złodzieje obserwują bowiem, czy ktoś często pojawia się na miejscu. Tylko w sytuacji, gdy kompletnie nikt się nie pojawia, przechodzą do działania.

Zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą to bardzo ważna kwestia. Warto zatem pamiętać o tym, żeby regularnie je kontrolować i upewniać się, że wszystko jest na swoim miejscu. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie specjalnych kabli stalowych. Trzeba je przewlec przez otwory, które znajdują się na przykład w krzesłach oraz stołach. W internecie istnieje sporo opisów, jak dokładnie to zrobić.

Zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą — dodatkowe sposoby

Jednym ze sposobów na dodatkowe zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą jest umieszczenie ich w garażach lub wiatach ogrodowych. Warto pamiętać, aby garaż był dobrze zabezpieczony. Chodzi tutaj na przykład o solidne drzwi oraz alarm. Jeżeli masz taką możliwość, możesz również w trakcie swojej dłuższej nieobecności chować meble ogrodowe do swojego domu. Profilaktycznie warto zainstalować na podwórku monitoring. Kamera w widocznym miejscu może odstraszyć potencjalnych złodziei.

Zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą — podsumowanie

Meble ogrodowe mogą być łatwym celem dla złodziei, gdyż znajdują się one najczęściej na otwartych przestrzeniach. Jeżeli interesuje Cię zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą, zdecyduj się na sposoby, takie jak na przykład: umieszczenie ich w domu w czasie nieobecności lub używanie specjalnych stalowych kabli. Dobrym rozwiązaniem może być również poproszenie kogoś znajomego o to, aby zajął się dobytkiem w czasie Twojej nieobecności. Postawienie mebli w trudno widocznym miejscu to także często stosowana metoda. Przykładem takich miejsc może być na przykład garaż lub piwnica.

Jak widzisz, zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą wcale nie musi być trudne. Konieczne może być jednak zaopatrzenie się w specjalne stalowe kable bądź też pomoc osoby trzeciej. Jeżeli masz możliwość wykorzystania jakiegoś pomieszczenia lub zamknięcia do przechowania tam Twojego dobytku, także warto zdecydować się na tę opcję. Dobrze wiedzieć, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed kradzieżą w sytuacji, gdy decydujesz się na drogie wyposażenie przestrzeni przed swoim domem.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium