Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem? Podstawowe wskazówki

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Aby meble ogrodowe służyły Ci długo i bezproblemowo, muszą być regularnie pielęgnowane. W tym celu trzeba je odkurzać lub myć ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego płynu. Regularnie też należy je impregnować, szczególnie jeśli są wykonane z drewna. Wtedy ich żywotność sięga nawet kilkunastu lat! Jednak pielęgnacja oraz impregnacja to nie wszystko. Można również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie. W tym celu kup na przykład specjalne pokrycia ochronne. To jednak nie wszystkie odpowiedzi na pytanie, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem.

Zabezpieczenie mebli przed przewróceniem — co zrobić?

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie mebli przed przewróceniem jest ich przytwierdzenie do podłoża. W takich przypadkach masz gwarancję, że nawet w trakcie mocnego wiatru się nie przewrócą. Dodatkowo wspomniane rozwiązanie gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania mebli. Wyobraź sobie bowiem sytuację, w której ciężkie meble skonstruowane na przykład z aluminium przewrócą się na kogoś. Odpowiednie zabezpieczenie mebli przed przewróceniem jest możliwe zatem dzięki wykorzystaniu specjalnych śrub. Warto zaopatrzyć się w nie na przykład w popularnych sklepach z narzędziami. Pamiętaj, aby regularnie kontrolować stan śrub mocujących — w razie ich rozluźnienia lub całkowitego wypadnięcia należy je natychmiast wymienić.

Kolejnym sposobem jest zasłonięcie mebli. W tym celu można użyć np. koców lub plandek. Zabezpieczenie takie jest szczególnie przydatne w przypadku mebli ogrodowych, które często narażone są na działanie warunków atmosferycznych.

Ostatnią metodą jest zastosowanie specjalnych uchwytów do mebli. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju mebla. To dość podobne działanie do przewiercania mebli do podłoża. Uchwyty są łatwe w montażu i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest często przez osoby, które mają małe dzieci.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem — podsumowanie

Wskazaliśmy Ci podstawowe sposoby, które przydadzą się, jeśli nie wiedziałeś do tej pory, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed wiatrem. Podsumowując, są to: pielęgnacja oraz impregnacja, zabezpieczenie poprzez zasłonięcie ich przed wiatrem, wykorzystanie specjalnych pokryć oraz unieruchomienie za pomocą wkrętów lub specjalnych uchwytów. Wykorzystując te metody, możesz liczyć na skuteczne zabezpieczenie mebli przed przewróceniem, a także negatywnym działaniem wiatru. Zadbasz również o bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się w pobliżu.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium