Konserwacja drewna teakowego: Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Konserwacja drewna teakowego: Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę?

Każdy, kto chce cieszyć się stylową aranżacją, zastanawia się, jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę. Przede wszystkim warto pamiętać, że ważna jest regularność, a także przestrzeganie wskazówek producenta. Jeśli będziesz stosować te zasady, możesz mieć pewność, że drewniane meble pomimo upływu lat wciąż będą funkcjonalne, a aranżacja ogrodu będzie cieszyć oko. Jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretne produkty, warto poprosić obsługę sklepu o poradę. Możesz to zrobić niezależnie od tego, czy kupujesz produkty w sklepie stacjonarnym, czy internetowym.

Zima to czas, w którym meble ogrodowe są szczególnie narażone na niekorzystne warunki. Chociaż produkty wykonane z drewna teakowego są wyjątkowo wytrzymałe, warto zabezpieczyć je przed opadami i niskimi temperaturami. Jak zrobić to prawidłowo? Jeśli taras jest zadaszony, drewniane meble ogrodowe mogą pozostać tam przez całą zimę. Nie zapomnij jednak, aby zabezpieczyć je specjalnym pokrowcem. Nieprzemakalna folia uchroni przed przemoczeniem lub zawilgoceniem. Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe w inny sposób? Możesz przechować je także w suchym i chłodnym miejscu jak na przykład altana ogrodowa. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, po zakończeniu sezonu zabezpiecz meble odpowiednim preparatem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Czym zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

Jedną z największych zalet produktów wykonanych z drewna teakowego jest łatwa pielęgnacja. Po zakończeniu sezonu letniego wystarczy bowiem umyć je i dokładnie osuszyć, a następnie zaimpregnować. Jeśli regularnie będziesz dbać o czystość w sezonie letnim, czynności te nie powinny być trudne ani czasochłonne. Czym zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe przed nadejściem zimy? Najlepszą opcją jest dedykowany preparat pochodzący z oferty uznanego producenta. 

Produkt służący do impregnacji drewna należy stosować zgodnie z instrukcją. Najczęściej wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby zabezpieczyć meble do ogrodu w odpowiedni sposób:

  • Przygotuj podłoże – dokładnie oczyść i osusz powierzchnię. 
  • Zaaplikuj pierwszą warstwę środka do impregnacji drewnianych mebli ogrodowych – zapewni ochronę przed pleśnią, sinizną, grzybami. Aplikację możesz przeprowadzić pędzlem, wałkiem lub gąbką.
  • Po nałożeniu środka impregnującego pozostaw meble ogrodowe do wyschnięcia.

Wiesz już, czym zaimpregnować drewniane meble ogrodowe, a także, jak to zrobić. Pamiętaj również, aby przed przystąpieniem do zabezpieczenia wyposażenia ogrodowego, dowiedzieć się, w jakiej temperaturze należy przeprowadzić prace. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na opakowaniu wybranego produktu.

Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, o których trzeba wspomnieć, jeśli chodzi o to, jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę. Warto pamiętać, że chociaż nie jest to skomplikowane zadanie, najlepiej nie odkładać jego realizacji na ostatnią chwilę. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie przechowywanie produktu służącego do impregnacji. Informacje na ten temat znajdziesz na opakowaniu impregnatu. Nie zapominaj także, że domowe sposoby w tym przypadku nie są bezpieczną opcją. Zastanawiając się nad tym, czym zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe, zawsze warto wybierać dedykowane preparaty. Stosowanie domowych sposobów może okazać się nie tylko nieskuteczne, ale także szkodliwe dla wyposażenia.

Chcesz mieć pewność, że ogrodowa aranżacja posłuży przez wiele lat? Zdecyduj się na teakowe meble ogrodowe od producenta działającego na rynku od wielu lat i cieszącego się pozytywnymi opiniami klientów. Dobra jakość produktów, regularne czyszczenie, impregnacja i odpowiednie przechowywanie to klucz do sukcesu.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium