Meble modułowe do ogrodu

Meble modułowe do ogrodu

Przemyślana aranżacja ogrodu sprawia, że przebywanie na świeżym powietrzu daje wiele radości i pozwala zregenerować siły. Niestety, często niewielki taras lub zbyt mała suma pieniędzy sprawia, że trudno jest pogodzić wszystkie oczekiwania co do zakupu mebli ogrodowych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być meble modułowe.

Meble modułowe ogrodowe - co to takiego?

Meble modułowe do ogrodu składają się z co najmniej kilku elementów, które można ustawiać w wielu różnych aranżacjach. Moduły mogą pełnić różne funkcje - po ich połączeniu można utworzyć duży narożnik lub dwie sofy, a po rozdzieleniu - kilka foteli z niskim stolikiem kawowym. Poszczególne elementy wykorzystuje się do wielu celów, zmieniając aranżację tarasu lub innego miejsca w ogrodzie w zależności od bieżących potrzeb.

Standardowe zestawy mebli ogrodowych modułowych najczęściej składają się z trzech lub czterech elementów. Narożny moduł łączy się z elementem prawym i lewym, tworząc narożnik, a przy nich ustawia się stolik, wchodzący w skład zestawu. W przypadku rozbudowanych zestawów, meble ogrodowe modułowe składają się z większej liczby elementów. Przykładowo, można korzystać z kompletu, w którym prócz trzech standardowych modułów, znajduje się dodatkowy stolik, wstawiany pomiędzy elementy narożnika. Ponadto klasyczny stolik kawowy może być zastąpiony modułem, który w razie potrzeby służy również jako miejsce do siedzenia.

Meble ogrodowe modułowe sprawdzają się dobrze w ogrodach, w których wypoczywają liczne rodziny lub osoby o zupełnie innych potrzebach. Każdy użytkownik w ciągu kilku minut stworzy własną aranżację przestrzeni, która będzie odpowiadała jego oczekiwaniom. Pod tym względem, modułowe meble znacznie przewyższają funkcjonalnością meble ogrodowe - zestawy do tworzenia dowolnych aranżacji dają niemalże nieograniczone możliwości ustawienia modułów. Co ważne, moduły stoją stabilnie i są wygodne w użytkowaniu bez względu na to, czy są ze sobą połączone, czy też znajdują się w różnych miejscach na tarasie lub w ogrodzie.

Meble modułowe do ogrodu - z czego powstają?

Meble modułowe powstają z tych samych materiałów co solidne meble ogrodowe o klasycznej konstrukcji. Zestawy modułowe z technorattanu na taras są jedynymi z najpopularniejszych, jednak łatwo dostępne są też zestawy z drewna teak lub z aluminiowymi podstawami. Większość kompletów jest wyposażona w poduszki all weather, które są odporne na płowienie pod wpływem promieniowania UV oraz na inne czynniki atmosferyczne. Ze względu na użycie wytrzymałych materiałów do produkcji mebli modułowych, trwałość zestawów do ogrodu jest wysoka. Dodatkowo technorattan, teak i aluminium zachowują swoje właściwości bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanych prac konserwacyjnych.

Meble modułowe - jak wykorzystać je w ogrodzie?

Liczba aranżacji, jakie można stworzyć z użyciem mebli modułowych, jest ogromna i zależna wyłącznie od pomysłowości osoby urządzającej ogród. Meble segmentowe technorattan można ustawić na dużym tarasie, tworząc z nich dwa oddzielne kąciki wypoczynkowe, które w razie potrzeby można ze sobą połączyć. Z jednego modułu można ustawić wygodną leżankę dla dzieci bawiących się na świeżym powietrzu, natomiast z dwóch pozostałych i stolika kawowego - przytulne miejsce do wypoczynku dla rodziców. Nad kącikiem dla dzieci dodatkowo można rozłożyć parasol ogrodowy na wysięgniku, by ochronić maluchy przed poparzeniem słonecznym. W części przeznaczonej dla rodziców przyda się natomiast elegancka kuchnia ogrodowa, na której przygotuje się smakołyki do grillowania lub orzeźwiające napoje.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium