Najlepsze podłoże pod meble ogrodowe

Najlepsze podłoże pod meble ogrodowe

Co na trawę pod meble ogrodowe — sprawdzone rozwiązania

Podłoże pod meble ogrodowe może być na przykład drewniane. Decydując się na to rozwiązanie, pamiętaj jednak, że wspomniane tworzywo wymaga konserwacji. Tylko wtedy bowiem możliwe jest zachowanie jak najlepszej żywotności. Pamiętaj również o tym, że zestaw mebli ułożony na takim podwyższeniu, będziesz mógł znacznie łatwiej czyścić. Oczywiście łatwiej niż w przypadku, gdyby meble te były bezpośrednio na trawie.

Sporo osób decyduje się na przykład wybrać parkiet. Jest to rozsądne rozwiązanie, gdyż parkiet jest stosunkowo prosty do utrzymania w czystości. Ponadto, jeśli będzie on dobrze zabezpieczony przed działaniem promieni słonecznych, to może posłużyć Ci przez wiele lat bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych.

Łupek palony to kolejny wariant dla osób, które zastanawiają się, co na trawę pod meble ogrodowe będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest on bardzo łatwy w użyciu i dostępny w większości sklepów ogrodniczych. Łupek palony to po prostu kawałki skalnego piaskowca, które są ściśnięte i upalane. Powoduje to, że są one bardzo trwałe i odporne na zmiany temperatur. Ponadto łupek palony ma naturalny kolor, dzięki czemu idealnie pasuje do ogrody. Położenie tego podłoża jest bardzo prosta. Musisz tylko wysypać go na trawniku w miejscach, w których mają stać Twoje meble ogrodowe. Pamiętaj przy tym, aby nie rozsypywać go zbyt grubo. Optymalnie jego warstwa powinna mieć grubość około dwóch-trzech centymetrów.

Podłoże pod meble ogrodowe — zamontować samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Wykonanie podłoża pod meble ogrodowe to nie jest skomplikowana czynność. Jeśli jednak nie masz czasu lub ochoty na wykonywanie tego typu pracy, możesz zlecić ją profesjonalistom. W tym drugim przypadku masz gwarancję, że usługa zostanie wykonana solidnie, a Ty zobaczysz gotowy rezultat pracy. Jeżeli jednak wiesz już, co pod meble ogrodowe sprawdzi się najlepiej i zdecydujesz się zamontować podłoże samodzielnie, będziesz mieć satysfakcję. Ponadto możesz wykonać wszystko według swojego indywidualnego pomysłu.

Co na trawę pod meble ogrodowe — podsumowanie

Wiele osób zastanawia się, co pod meble ogrodowe będzie najlepszym podłożem. Jeżeli chcesz, aby Twoje meble ogrodowe prezentowały się dobrze i służyły Ci przez długi czas, musisz zadbać o to, by znajdowały się na stabilnym i wytrzymałym podłożu. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na przykład na deski, parkiet lub łupek palony. Warto jednak pamiętać, że takie podłoże musi być odpowiednio dobrane do typu użytkowanego mebla oraz warunków panujących w danym miejscu. Kiedy wiesz już, co na trawę pod meble ogrodowe jest najlepszym rozwiązaniem, decyduj, czy chcesz wykonać pracę samodzielnie, czy zlecić ją profesjonalistom.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium