Najpopularniejsze kolory mebli ogrodowych

Najpopularniejsze kolory mebli ogrodowych

Kolory mebli ogrodowych — modne warianty

W ostatnich latach najmodniejszymi kolorami mebli ogrodowych są: brąz, beż oraz grafit. Warto jednak pamiętać, że barwy te muszą być dobrze dobrane do reszty aranżacji w ogrodzie. Jeśli chcesz mieć naprawdę modny i stylowy ogród, to możesz postawić na meble w kontrastujących odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem jest zatem połączenie ciemnych mebli ogrodowych z jasnymi dodatkami.

Jeżeli kolor mebli ogrodowych to brąz, wyposażenie to może cechować się urokiem wyrobów rzemieślniczych. Zwłaszcza w sytuacji, gdy estetyka desek (w przypadku mebli drewnianych) zostaje zachowana. W odcieniach barwy brązowej dobrze sprawdzają się także meble wykonane na przykład z technorattanu.

Beżowe kolory mebli ogrodowych są doceniane w dużej mierze za nawiązanie do klasyki i elegancji. Można się zdecydować na ten kolor bez względu na tworzywo, z którego wykonane są meble ogrodowe. Grafit także jest ceniony przez wiele osób. Jest to kolor, który łączy w sobie ciemność i lekkość. Może być świetnym dodatkiem do większości kompozycji ogrodowych.

Kolory mebli ogrodowych — malować samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Wiele osób zastanawia się nie tylko, jakie kolory mebli ogrodowych wybrać, ale również, czy pomalować wyposażenie samodzielnie, czy zlecić usługę profesjonalistom. Z pewnością każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Zaletą samodzielnej pracy jest możliwość odnowienia, a także zmodyfikowania mebli według własnych upodobań. Wadą malowania jest z kolei konieczność poświęcenia pewnej ilości czasu. Praca przy malowaniu wymaga także nieco niecierpliwości. Dobrze również, jeśli masz już pewne doświadczenie w tego typu zajęciach. Jeżeli tak nie jest, prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem okaże się zaufanie profesjonalistom. Możesz wtedy uzgodnić z nimi, na jaki kolor pomalować meble ogrodowe.

Podsumowując, decyzja, jaki kolor mebli ogrodowych wybrać jest ważna dla estetyki przestrzeni przed Twoim domem. W związku z tym dobrze jest dokładnie przemyśleć, który wariant wybierzesz. Często wybierane rozwiązania to brąz, beż oraz grafit. Decydując się na konkretne odcienie, weź także pod uwagę kolorystykę dotychczasowej aranżacji. Pamiętaj o tym, że odpowiedź na pytanie, na jaki kolor pomalować meble ogrodowe to nie wszystko. Trzeba bowiem również zdecydować, czy wykonasz tę pracę samodzielnie, czy zlecisz ją profesjonalistom. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Podejmij optymalną decyzję zarówno w kwestii doboru barw, jak i w kwestii tego, czy pomalować meble ogrodowe samemu.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium