Pomysł na kwietnik w ogrodzie

Pomysł na kwietnik w ogrodzie

Kwietnik w ogrodzie jest piękną ozdobą przestrzeni. Odpowiednio ustawiony pozwoli zarazem na podkreślenie walorów estetycznych otoczenia, jak również ich mocne zaakcentowanie poprzez ekspozycję roślin ozdobnych. Najczęściej spotykane kwietniki to wiszące lub stojące, ale te dwa rodzaje nie wyczerpują wszystkich możliwości.

Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób możesz ozdobić swój ogród posesję czy działkę za pomocą kwietników!

Kwiaty w ogrodzie – inspiracje dla każdego

Temat kwietników w ogrodzie jest obszerny, ponieważ każde miejsce ma swoje specyficzne cechy, dzięki którym wyróżnia się od innych. Ważny jest właściwi każdy aspekt danego ogrodu – zaczynając od jego powierzchni, kończąc na liczbie drzew oraz stopniu nasłonecznienia. Dlatego nie istnieją uniwersalne rozwiązania - pomysł na kwietnik w ogrodzie powinien być dostosowany do warunków.

Kwiaty można ustawiać praktycznie wszędzie – na gruncie, w altankach, wieszać je na ogrodzeniu i obiektach architektonicznych, a odpowiednio ustawione donice ogrodowe mogą wyznaczać poszczególne strefy terenu zielonego. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Co jest wygodne i bardzo praktyczne, do stworzenia efektownego kwietnika można wykorzystać praktycznie wszystko. Nie tylko donice, ale także osłonki, stare meble, taczki, większe i mniejsze pojemniki. Warunek – musi istnieć możliwość wsypania ziemi niezbędnej pod zasadzenie i wzrost roślin.

Jeśli zależy Ci na tym, aby ogród prezentował się pięknie przez cały rok, wówczas warto postawić na sztuczne rośliny. Nie tylko będą cieszyć oko w każdym sezonie pełnią kolorów - masz także pewność, że nie zaszkodzą im mszyce i inne szkodniki. Jeśli jednak planujesz prawdziwe, wówczas musisz pamiętać o ich regularnej pielęgnacji.

Jeśli zastanawiasz się, jak umieścić kwiaty w ogrodzie, inspiracje są bardzo zróżnicowane. Można podzielić je na cztery grupy:

  • kwietniki stojące – mogą być to zarówno klasyczne donice, jak i osłonki, beczki, pojemniki, wiadra, stare szafki, a nawet ustawione na gruncie szuflady (konieczne będzie pokrycie ich zabezpieczającą bejcą). Dobry wizualnie efekt daje ustawienie kilku kwietników w taki sposób, aby zachodziły na siebie lub tworzyły piramidkę. Możliwości jest wiele, a tylko od Ciebie zależy, z której skorzystasz!
  • kwietniki wiszące – stanowią efektowny element dekoracyjny. Można użyć do ich stworzenia zarówno donic, jak i osłonek, a także koszy wiklinowych, ciekawym pomysłem jest zastosowanie półek, na których postawi się kompozycję z kilku kwiatów doniczkowych;
  • kwietniki schodkowe - interesująca dekoracja, która pozwala na ciekawe aranżacje roślin w ogrodzie. Możesz wykorzystać metalowy lub drewniany stojak na kwiaty w formie schodków, który posiada dwa-trzy poziomy. Dzięki dużej ilości miejsca, będziemożna tworzyć różnorodne kompozycje kwiatowe niezależnie od tego, czy używa się prawdziwej roślinności, czy też sztucznej. Eksponowanie odmiennych kolorystycznie lub gatunkowo roślin na różnych poziomach dodaje estetyki całości;
  • kwietnik-siedzisko - niezwykle kreatywny element, który łączy funkcjonalność z estetyką. Możesz wykorzystać drewniane siedzisko jako podstawę dla kwietnika, tworząc harmonijną przestrzeń w ogrodzie. Siedzisko może pełnić funkcję zarówno miejsca do odpoczynku, jak i podstawy dla roślin, tworząc unikalne połączenie wygody i piękna.

Każdy pomysł na kwietnik w ogrodzie możesz zrealizować samodzielnie, wykorzystując do tego posiadane sprzęty. Jeśli jednak nie ma na to czasu lub ochoty, na stronie Cloveris znajdziesz zarówno donice, jak i sztuczne rośliny, a także różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym upiększysz swój ogród.

Warto również pomyśleć o oświetleniu – odpowiednie rozstawienie pozwoli na wyeksponowanie roślin, co znacznie podniesie poziom estetyki. Tu praktyczne będą zwłaszcza lampki solarne.

Jak zaprojektować idealny kwietnik?

Ilość możliwości związanych z zaprojektowaniem kwietnika jest ogromna. W jaki sposób wybrać najlepszy sposób na rozmieszczenie roślin? Cóż, jak wspomniano wcześniej, nie ma jednej, uniwersalnej porady dla wszystkich. Dobrym pomysłem będzie stworzenie planu ogrodu i zwizualizowanie w taki sposób rozlokowania dekoracji. Można także wykonać „testy polowe”, czyli po prostu próbować rozstawić je w różnych konfiguracjach i w ten sposób znaleźć najlepiej pasujące położenia.

Jeśli chodzi o same materiały wykonania poszczególnych kwietników, zależą one od tego, czym dysponujesz. W sytuacji, gdy masz stare wiadra, pojemniki lub meble, poprzez ich zmianę w kwietniki można dać im drugie życie. Oczywiście niezbędne będzie ich wcześniejsze odświeżenie, warto także pokryć je kolorem pasującym do otoczenia. Samodzielne wykonanie kwietnika pozwala na rozwinięcie kreatywności, a efekt finalny to nie tylko ozdoba ogrodu, ale również satysfakcja dla jego twórcy.

Jeśli preferujesz gotowe rozwiązania, w bogatej ofercie Cloveris znajdziesz wszystko, co potrzeba do stworzenia kwietników oraz ozdobienia ogrodu. Możesz także korzystać z gotowych rozwiązań w połączeniu z własnymi. Dlatego już dzisiaj zapoznaj się z ofertą!

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium