Rozwiązanie na mały balkon – składane meble ogrodowe

Rozwiązanie na mały balkon – składane meble ogrodowe

W większości bloków do dyspozycji mieszkańców pozostają jedynie niewielkie balkony. Ich powierzchnia niekiedy nie przekracza nawet 2-3 m2, a zdarza się, że jest jeszcze mniejsza. Na małym balkonie znacznie trudniej zaaranżować wygodną przestrzeń do wypoczynku niż na przestronnym tarasie, jednak sięgając po rozkładane meble ogrodowe. Sprawdź, jakie modele mebli możesz wybrać. 

Wygodne miejsce do siedzenia

Składane meble ogrodowe obejmują zarówno zestawy, jak i pojedyncze meble, które można ze sobą łączyć w zależności od własnych upodobań i potrzeb. Podczas urządzania małego balkonu na początku powinno się pomyśleć o stworzeniu wygodnego miejsca do siedzenia. Dobrym wyborem na najmniejsze balkony jest składany leżak teak. Konstrukcja jest solidna i jednocześnie lekka, a wygodne siedzisko dopasowuje się do kształtu ciała. Po złożeniu leżak można odstawić nawet do niewielkiej komórki lokatorskiej lub schować w większej szafie. Jeżeli na balkonie korzysta się z kilku leżaków, można dokupić do nich praktyczny stojak, na którym zmieszczą się po złożeniu cztery meble.

Zamiast leżaków na małym balkonie sprawdzą się również składane krzesła aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Aluminiowe krzesła są wyjątkowo lekkie, co ułatwia ich częste składanie i rozkładanie, a także przenoszenie do pomieszczenia na okres zmowy. Krzesło z aluminium waży jedynie kilka kilogramów, a po złożeniu może być umieszczone nawet w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym lub oparte o ścianę na balkonie. Jeśli woli się inne materiały niż aluminium, można postawić na równie lekkie krzesło technorattanowe składane, które służy niezawodnie nawet przez kilkanaście lat. Zamiast technorattanowych można wybrać krzesła z polipropylenu, dostępne w żywych i radosnych kolorach. Dzięki nim balkon nabiera więcej charakteru i wyróżnia się oryginalną aranżacją.

Składane stoliki idealne na małe balkony

Meble ogrodowe składane na balkon obejmują liczne stoliki, wykonane zarówno z drewna egzotycznego, jak i aluminium. Na najmniejszych balkonach znakomicie sprawdzają się stoliki zawieszane na barierce, które rozkłada się w czasie użytkowania i składa, by zyskać przestrzeń do suszenia prania, ustawienia innych mebli itp. Stolik na barierkę balkonową jest lekki, dlatego może być zawieszany nawet na mniej wytrzymałych konstrukcjach bez szkody dla nich.

Jeżeli stawia się na meble ogrodowe rozkładane z drewna, dobrym wyborem na mały balkon są stoliki kawowe z teaku. Ich blat jest niewielki, lecz wystarcza, by ustawić filiżanki z kawą, przekąski lub przedmioty osobiste. W zależności od kształtu i rozmiarów balkonu, można postawić na składany stolik okrągły lub kwadratowy. Alternatywą jest stolik teakowy z tacą, która pełni jednocześnie funkcję blatu. Dzięki niej można zarówno korzystać ze stolika kawowego w tradycyjny sposób, jak i podać przekąski lub napoje na tacy, którą następnie zabierze się z balkonu, by zyskać więcej miejsca.

Jak przechowywać meble balkonowe poza sezonem?

Zestaw mebli ogrodowych rozkładanych to najlepszy wybór na mały balkon nie tylko ze względu na funkcjonalność w sezonie. Składane meble są praktyczne również po zakończeniu lata, gdy z balkonów znikają meble, skrzynki z kwiatami i inne dekoracje. Meble wykonane z teaku lub aluminium cechują się wysoką wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych, dlatego w razie potrzeby po złożeniu mogą pozostawać na balkonie przez cały rok. Wskazane jest jedynie zabezpieczenie ich za pomocą pokrowca, który ochroni konstrukcję przed działaniem silnych mrozów i zabrudzeniami spowodowanymi opadami atmosferycznymi, odchodami ptaków i kurzem, unoszącym się w powietrzu. Jeżeli dysponuje się komórką lokatorską lub piwnicą, wszystkie meble po złożeniu mogą być wyniesione do jednego z pomieszczeń. Dzięki funkcji składania, meble balkonowe zmieszczą się na ograniczonej przestrzeni, umożliwiając swobodne korzystanie z komórki lub piwnicy. Ze względu na to, że złożone meble są lekkie i mają niewielkie rozmiary, po sezonie uda się je przechować również w garderobie lub jednej z szaf w mieszkaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl