Skandynawski design w nowoczesnym wydaniu, czyli Sika

Skandynawski design w nowoczesnym wydaniu, czyli Sika

Sika Design rozpoczęła działalność w 1942 roku, a obecnie firma jest zarządzana przez kolejne pokolenia założycieli. Skandynawski producent tworzy luksusowe meble tkane do wnętrz oraz meble ogrodowe, które w pełni odpowiadają na potrzeby wymagających użytkowników.

Sika Design w 75 krajach na świecie

Meble Sika Design trafiają obecnie aż do 75 krajów na całym świecie, dzięki czemu skandynawski producent jest liderem w produkcji i sprzedaży mebli rattanowych wysokiej jakości. Marka posiada własne zaplecze produkcyjne w Indonezji, a europejski zarząd dba o zachowanie odpowiednich standardów wykonania wszystkich mebli. Sika Design czerpie z projektów stworzonych przez designerów, którzy zapisali się na kartach historii - Arne Jacobsena, Franco Albini, Viggo Boesen’a, Nanna Ditzel’a czy R. Wengler’a.

Choć dziś trudno w to uwierzyć, początkowo Sika Design tworzyła jedynie kosze z naturalnych, darmowych surowców. Brak surowców i bezrobocie w Danii oraz trudy II wojny światowej sprawiły, że pierwsze projekty wykonywano ze słomy zbieranej z pól po zakończeniu zbiorów oraz z trzciny, która rosła na bagnach. Po zakończeniu wojny, rozpoczęto produkcję koszy wiklinowych w więzieniu stanowym Horsens. Z początków działalności Sika Design do współczesnych czasów przetrwało niewiele, gdyż firma zrewolucjonizowała zaplecze produkcyjne, postawiła na luksusowe projekty i naturalność.

Firma do dziś przykłada jednak ogromną wagę do komfortu i jakości wykonania, a także do lekkości i elegancji, na które wskazuje sama nazwa marki, pochodząca do jelenia Sika.  Produkcja mebli Sika Design rozpoczęła się w 1951 roku, gdy marka wprowadziła nowe metody wyplatania rattanu, a w latach 60. rozpoczęła wytwarzanie mebli ze stali i teaku. Meble outdoorowe znalazły się w ofercie duńskiej firmy dopiero w 2003 roku, jednak szybko podbiły serca użytkowników. Syntetyczny rattan wpisał się w styl marki, a także okazał się trwałym i solidnym tworzywem do produkcji mebli ogrodowych.

Sika Design w hotelach i restauracjach

Meble ogrodowe Sika Design są odporne na intensywne użytkowanie, dlatego często spotyka się je w hotelach i restauracjach. Oferta marki obejmuje cztery kolekcje outdoorowe, które mogą być użytkowane w temperaturach od minus 40 stopni do plus 70 stopni Celsjusza. Kolekcje Affaire, Alfainy, Avantgarde i Gruziano Gruzi znoszą nawet załamanie pogody, dzięki czemu sprawdzają się jako wyposażenie ogródków restauracyjnych i hotelowych patio. Sika Design oferuje również kolekcje mebli wewnętrznych - Icons, Lloyd Loom Living i Originals.

W kawiarniach i restauracjach docenia się przede wszystkim łatwość aranżowania przestrzeni, w których wykorzystuje się meble z Danii. Sika Design projektuje krzesła ogrodowe, które można układać w stosy i przechowywać w małych schowkach po zamknięciu lokalu. Minimalistyczny design i naturalne wzornictwo ułatwiają aranżowanie wnętrz i ogrodów, a także łączenie mebli z różnymi dodatkami. Każdy z mebli zapewnia wysoki komfort użytkowania, dzięki gęstym splotom z rattanu lub technorattanu. Dodatkowo rattan używany do produkcji mebli wewnętrznych absorbuje z powietrza dwutlenek węgla i wytwarza tlen.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium