Skuteczne malowanie doniczek plastikowych

Skuteczne malowanie doniczek plastikowych

Plastikowe doniczki to jedno z popularniejszych rozwiązań, stanowiących wyposażenie ogrodu, tarasu, balkonu, a nawet wielu wnętrz. Użytkowane przez dłuższy czas, nierzadko tracą swoje walory estetyczne, jednak można temu skutecznie zaradzić. Wystarczy odświeżyć ich wygląd, a sposobem na to jest malowanie doniczek plastikowych. To nie tylko sposób na renowację starych akcesoriów, ale również spersonalizowanie nowo zakupionych elementów. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie nadać inny wyraz, posiadanym przez siebie plastikowym doniczkom. Zapraszamy do lektury.

Malowanie plastikowych doniczek – co będzie potrzebne?

Plastik to jeden z materiałów, wykorzystywanych do produkcji rozmaitych akcesoriów ogrodowych. Charakteryzuje się trwałością i jest odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. To również jeden z tych materiałów, które z łatwością można poddać licznym zabiegom estetycznym. Przykładem jest właśnie malowanie plastikowych doniczek. Żeby móc jednak prawidłowo je wykonać, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie materiały i narzędzia. Donice ogrodowe są bowiem wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, deszczu, wiatru, a także niskich i wysokich temperatur. Żeby pokrywająca je farba jak najdłużej utrzymywała się na ich powierzchni, powinna być właściwie nałożona oraz zabezpieczona. Aby było to możliwe, malowanie doniczek plastikowych powinno odbywać się z zastosowaniem następujących surowców i narzędzi:

  1.       Podkład. Żeby farba dobrze przylegała do powierzchni donicy, konieczne jest użycie podkładu do plastiku.
  2.       Farba. Doniczki plastikowe najlepiej malować farbą akrylową lub specjalną, dedykowaną plastikowym powierzchniom. Wybór odpowiedniego wariantu jest kluczowy, aby uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie.
  3.       Pędzel. Najlepiej postawić na model o średniej szerokości, umożliwiający równomierne nałożenie farby.
  4.       Ściereczka i środki czystości. Są niezbędne do oczyszczenia donic przed malowaniem.
  5.       Papier ścierny. Przyda się do wstępnego zmatowienia powierzchni doniczki. To zapewni lepszą przyczepność farby.

Malowanie plastikowych doniczek sprayem – czy to dobre rozwiązanie?

Osoby, które chciałyby jak najszybciej przeprowadzić malowanie plastikowych doniczek, bez stosowania tradycyjnych metod pokrywania powierzchni farbą przy użycia pędzla, mogą skorzystać również z innego rozwiązania. Mowa tu o farbie w sprayu. To doskonały wybór w przypadku zmatowiałych akcesoriów, na których widoczne są delikatne rysy i uszczerbki. Malowanie plastikowych doniczek sprayem umożliwia sprawne ukrycie mankamentów i nadanie akcesoriom atrakcyjnego wyglądu. Tego typu rozwiązanie jest łatwe w użyciu i zapewnia równomierne pokrycie danej powierzchni. Zabiegom renowacyjnym z zastosowaniem farby w sprayu można poddać zarówno doniczki plastikowe duże, jak i mniejsze modele. Wybór kolorów jest szeroki, dzięki czemu każdy znajdzie wariant, odpowiadający jego potrzebom i preferencjom. Należy pamiętać jednak o tym, aby wybrać farbę w sprayu, dedykowaną malowaniu plastiku.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium