Sprawdzone sposoby na przechowywanie mebli ogrodowych

Sprawdzone sposoby na przechowywanie mebli ogrodowych

Przechowywanie mebli w ogrodzie – sprawdzone sposoby

Pamiętaj, aby przechowywać meble w ogrodzie w bezpiecznym miejscu. Najlepiej jest je trzymać pod ścianą lub w głębokim cieniu. W takim miejscu będą one bezpieczne i nie będziesz musiał się o nie martwić. Należy pamiętać, żeby przede wszystkim dbać o to, aby meble były suche. Wysoka wilgotność powietrza może spowodować bowiem pogorszenie ich stanu technicznego. Dlatego również warto je regularnie suszyć i konserwować.

Warto także zabezpieczyć meble przed kurzem i pyłem. Można to zrobić na przykład poprzez zakup specjalnych pokrowców.

Oczywiście w sytuacji, gdy zbliża się okres zimowy i na pewno nie będziesz korzystać z ogrodowych mebli, warto zamknąć je na przykład pod wiatę lub do garażu. Niektóre osoby decydują się również na owijanie mebli kocem. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko chronisz wyposażenie przed uszkodzeniem, ale również zabezpieczasz je przed zabrudzeniem. W takim miejscu należy je regularnie odkurzać i czyścić. Dobrze jest też je posmarować odpowiednim preparatem, aby zabezpieczyć przed korozją. Nie ma jednak większego sensu bezustanne chowanie i wyciąganie na zewnątrz mebli ogrodowych. Przechowywanie mebli w garażu ma zatem największy sens w sytuacji, gdy dłużej nie będziesz korzystać z ogrodu.

Przechowywanie w ogrodzie mebli — lista odpowiednich pomieszczeń i budynków

Wspomnieliśmy o tym, że przechowywanie w ogrodzie może być połączone z przechowywaniem w garażu, bądź też pod wiatą. Wspomniane miejsca doskonale sprawdzają się na przykład w okresie zimowym. Gdzie jeszcze można umieścić meble ogrodowe? Dla przykładu może być to: Budynek gospodarczy, domek ogrodowy, narzędziownia, a także ogród zimowy.

Przechowywanie mebli ogrodowych — które tworzywa są najbardziej odporne?

Za przykład mebli ogrodowych, które wymagają odpowiedniego przechowywania, podaliśmy meble wykonane z drewna. Trzeba jednak zaznaczyć, że szczególnej troski wymagają gatunki, takie jak na przykład: świerk, modrzew oraz sosna. Przechowywanie mebli ogrodowych z wymienionych wyżej gatunków drewna wymaga bowiem bezwzględnego umieszczenia w pomieszczeniu lub przynajmniej w miejscu pod dachem, w którym nie ma wilgoci. Szczególnej uwagi wymagają także meble wykonane na przykład z wikliny bądź też trawy morskiej.

Na uwagę zasługuje fakt, że sporą wytrzymałością cechują się meble z drewna egzotycznego. Dla przykładu drewno teakowe wytrzymuje naprawdę sporo. Mowa tutaj zarówno o skrajnie niskich, jak i skrajnie wysokich temperaturach. Sporo odpornością cieszy się również technorattan. Nie tylko nie chłonie wilgoci, ale nie wymaga również warstwy ochronnej. W tym przypadku przechowywanie mebli ogrodowych nie będzie stanowiło dla nikogo problemu.

Przechowywanie mebli ogrodowych — czego unikać?

Istnieją również pewne działania, których zdecydowanie warto unikać, decydując się na przechowywanie mebli ogrodowych. Trzymanie ich pod pokrowcami z materiałów nieprzepuszczających powietrza z całą pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem.

Podobnie również jak kiepskim postępowaniem jest ustawianie mebli przy źródłach ciepła. Dotyczy to szczególnie produktów wykonanych z plastiku, wikliny, a także mebli z technorattanu. W sytuacji, gdy decydujesz się przechować meble ogrodowe w ogrodzie przez dłuższy czas, pamiętaj o tym, aby zabrać do ogrzewanego pomieszczenia materiały miękkie. Przechowywanie w ogrodzie nie może bowiem w takich przypadkach dotyczyć miękkich tkanin takich jak na przykład gąbki oraz poduszki. Jeśli taka tkanina zostanie na dłużej wystawiona na działanie warunków atmosferycznych, to może się ona zniszczyć.

Przechowywanie mebli ogrodowych — dlaczego jest to ważne?

Wiedza jak przechowywać meble w ogrodzie jest kluczowa dla ich stanu technicznego. Dzięki niej twoje wyposażenie ogrodu będzie dłużej Ci służyć. Jednocześnie nie będziesz musiał martwić się także o wygląd mebli. W sytuacji, gdy nie będziesz chronić na przykład drewnianych mebli przed działaniem czynników atmosferycznych, możesz wkrótce mocno tego pożałować. Okresem, w którym szczególnie trzeba chronić meble, jest zima. Wtedy bowiem mogą one ulegać uszkodzeniu, na przykład pod wpływem mrozu. Dlatego warto wiedzieć, jak przechowywać meble ogrodowe, aby służyły one nam jak najdłużej. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci chociaż w podstawowym zakresie odpowiedzieć na pytanie, jak powinno wyglądać przechowywanie mebli w ogrodzie.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium