Wszystko, co musisz wiedzieć o huśtawkach ogrodowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o huśtawkach ogrodowych

Huśtawka ogrodowa jest doskonałą ozdobą każdej przestrzeni ogrodowej. Nie tylko pięknie go dekoruje, ale również pozwala na zaznanie dodatkowego relaksu i odprężenia w łonie natury. Huśtawka w ogrodzie przykuwa szczególnie uwagę dzieci, które z radością bujają się na niej, bawią, a także również na niej zasypiają. Nie trzeba być jednak dzieckiem, aby przyjemne wahania wprowadziły nas w błogi nastrój. Dorośli korzystają z niej równie chętnie.

Zakup huśtawki ogrodowej nie jest sporym wydatkiem. Mimo, że nie należy ona do obowiązkowych mebli ogrodowych, to z pewnością wielu chętnie się na nią zdecyduje. Sprawdźmy, dlaczego warto kupić huśtawkę ogrodową?

 

Mały koszt, a wielka radość

Kwoty, za które można zakupić najprostsze huśtawki, zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Są to modele wykonane z najbardziej podstawowych surowców, które nie przetrwają zbyt długo, jednak dla malucha będą jak znalazł. Za te najbardziej eleganckie huśtawki, na których bujać może się nawet cała rodzina przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli szczególnie istotne jest dla nas dopasowanie jej do pozostałych mebli ogrodowych, wyjątkowym designie, a także bezkonkurencyjnej trwałości.

Niezależnie od tego, na jaką huśtawkę się zdecydujemy, możemy spodziewać się tego samego efektu. Tańsze modele, nie będą pozwalały co prawda na zbyt długie bujanie — gdyż będą po prostu mniej komfortowe — ale jak widać, na chwilę frajdy nie trzeba wydawać dużych pieniędzy.

Najbardziej zachęcające do zakupu są oczywiście huśtawki ogrodowe ze średniego przedziału cenowego. Te za kilkaset złotych są do kupienia praktycznie w każdym markecie, kiedy to zaczyna się letni sezon. Warto jednak dwa razy zastanowić się nad takim zakupem. Po pierwsze, taka huśtawka może nam przysporzyć więcej kłopotów niż zabawy i relaksu. A po drugie stanowi ona potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Komponenty wykorzystywane do jej konstrukcji mogą ulegać szybkiemu zużyciu. Ich konserwacja może być znacznie utrudniona. A gdy dodamy do tego całego obrazu malucha, który będzie chciał poddać tanią huśtawkę ekstremalnym testom, możemy w rezultacie uzyskać kilka niepotrzebnych sińców, zadrapań, a nawet przygniecenia ciężkimi elementami.

Relaks, odpoczynek i piękna dekoracja

Huśtawki ogrodowe będą w naszym ogrodzie służyć nie tylko frajdzie najmłodszych. Tak naprawdę całą gamę ich zastosowań odkrywać będą dopiero osoby dorosłe. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zaszycie się w ogrodowych przestrzeniach i delikatne kołysanie się na huśtawce, obserwując zachowaniu ptaków, chmur, czy też nasłuchując dźwięków przyrody.

Na huśtawce ogrodowej można również pobujać się z ukochaną osobą, zarówno w dzień, jak i wieczorową porą — która będzie stwarzać dodatkowy romantyczny nastrój. Relaksujące kołysanie sprzyjać będzie spokojnemu przepływowi myśli, a także koić nerwy. Doskonale wpłynie na nas również wtedy, gdy chcemy pomyśleć nad projektem w pracy i potrzebujemy chwili samotności.

Huśtawki w ogrodzie to również doskonałe miejsce na podjęcie ulubionej lektury. Świeże powietrze i przyjemne sensacje od strony huśtawki, spowodują, że czytanie pochłonie nas całkowicie. A czas spędzony na niej przeminie, zanim się obejrzymy.

Trudno również nie wspomnieć o tym, że huśtawki ogrodowe to piękna ozdoba. Dobrze dopasowane do pozostałych mebli ogrodowych, będą pięknie korespondować z otaczającą je przyrodą, a także zachęcać do spoczęcia i relaksu w siedzisku.

Jaką huśtawkę wybrać?

Przy wyborze huśtawki ogrodowej, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim - kto i w jaki sposób będzie ją użytkować. Tak, jak wspominaliśmy na początku huśtawki dziecięce, można zakupić już za kilkadziesiąt złotych, jednak nie powinniśmy się spodziewać po nich zbyt dużej funkcjonalności, a nawet estetyki.

Jeśli poszukujemy pięknej huśtawki, która posłuży nam przez wiele lat, a z jej walorów będzie miała okazję skorzystać cała rodzina, to powinniśmy zwrócić uwagę na większe nowoczesne huśtawki ogrodowe, które bez trudu dopasujemy do pozostałych naszych mebli ogrodowych.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium