Zabudowa śmietnika, czyli jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie?

Zabudowa śmietnika, czyli jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie?

Przydomowy ogród znakomicie sprawdza się jako przestrzeń wypoczynkowa – trudno wyobrazić sobie latem lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu niż opalanie się na tarasie czy biesiadowanie w gronie bliskich i znajomych w cieniu drzew. Jednak ogród to przestrzeń pełniąca nie tylko funkcję wypoczynkową. To właśnie tutaj znajdują się śmietniki i kosze na śmieci, które – niestety – często w znacznym stopniu zaburzają estetykę ogrodu. Gdzie wyznaczyć miejsce na kosze na śmieci w ogrodzie, by nie psuły wyglądu otoczenia?

Jak ukryć śmietnik? Wybierz dobre miejsce na kosze na śmieci

Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie? Jest na to kilka opcji, jednak najprostszym rozwiązaniem jest po prostu… umieszczenie ich w odpowiednim miejscu. I tutaj do wyboru mamy w zasadzie dwie możliwości. Dobre miejsce na kosze na śmieci w ogrodzie może zostać wyznaczone na tyłach ogrodu – nawet przy samym płoci i granicy z sąsiednią działką. Takie umiejscowienie koszy na śmieci w wielu przypadkach jest zupełnie wystarczające, bo z perspektywy tarasu czy miejsca wypoczynkowe schowany za drzewami i krzewami śmietnik jest praktycznie niewidoczny.

Rozwiązanie to może mieć jednak pewne wady w przypadku większych działek – transportowanie śmietników i przygotowywanie śmieci do wywozu może być uciążliwe. Z tego względu wiele osób jako miejsce na kosz na śmieci w ogrodzie wybiera front domu. Jasne, z perspektywy ulicy odsłonięte kosze zazwyczaj nie prezentują się zbyt estetycznie, niemniej sam taras i ogród są całkowicie pozbawione elementów zaburzających estetykę działki.

Kosz na śmieci w ogrodzie – jak ukryć?

Co zrobić w sytuacji, gdy mimo wszystko nie chcemy iść na kompromisy i wystawiać „gołych” koszy na śmieci na widok? Istnieje kilka rozwiązań, które mogą pomóc ukryć kosze na śmieci. Co ważne, nie zawsze wiążą się one z wysokimi wydatkami.

Zabudowa śmietnika

Na początek rozwiązanie teoretycznie najkosztowniejsze, jednak zarazem – nie oszukujmy się – gwarantujące najlepsze efekty, nie tylko wizualne. Zabudowa śmietnika będzie doskonałym wyborem niezależnie od tego, czy miejsce na kosze na śmieci chcemy wyznaczyć przed domem czy za nim. Zabudowa śmietnika może być wykonana z cegieł, drewna krajowego czy egzotycznego, a nawet ze stali czy aluminium.

Zabudowę śmietnika można postawić jako obiekt wolnostojący, ale, gdy pomyślimy o niej odpowiednio wcześnie, może zostać zaprojektowana i wykonana jako specjalna wnęka w ogrodzeniu, co w teorii gwarantuje największą estetykę i spójność wizualną. Specjalne miejsce na kosze w ogrodzeniu warto też zabezpieczyć furtką, która w niektórych sytuacjach może zabezpieczyć śmietnik przed czworonożnymi intruzami, takimi jak lisy, kuny czy dzikie koty.

Zakryj śmietnik roślinami

Jeśli chodzi o rozwiązania bardziej budżetowe, można wykorzystać rośliny, które zakryją kosz na śmieci w ogrodzie. W tym celu dobrym wyborem będzie bluszcz lub inne rośliny pnące, jednak śmietnik można obsadzić też krzewami lub wysokimi trawami ozdobnymi. Alternatywą dla takich roślin mogą być też duże, ozdobne donice ogrodowe lub specjalne sztuczne rośliny do ogrodu.

Wykorzystaj pergolę

W kategorii tańszych, a jednocześnie bardzo estetycznych rozwiązań warto też zwrócić uwagę na klasyczne pergole, które – w wariancie najprostszym, pojedynczym, można kupić już – w cenie od kilkudziesięciu złotych. Za około 250-500 złotych można natomiast nabyć pergolę narożną, za którą elegancko można ukryć śmietnik.

Jeżeli chcemy w estetyczny sposób ukryć kosz na śmieci w ogrodzie, możemy pergolę obsadzić roślinami pnącymi, co zapewni jeszcze lepszy, bardziej naturalny i przyjemny dla oka efekt.

Kosz na śmieci w ogrodzie – o czym pamiętać?

Niezależnie od tego, gdzie zamierzamy umieścić śmietnik w ogrodzie i jak go ukryć, pamiętajmy o jednej rzeczy: dostęp do koszy powinien być bezproblemowy i jest to kwestia nie mniej ważna niż względy estetyczne. Równie istotne jest to, by kosze i śmietniki można było łatwo przetransportować na przód działki, by ułatwić pracę firmom z sektora usług komunalnych.

Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium