Jak wybrać wygodny i wytrzymały leżak ogrodowy?

Jak wybrać wygodny i wytrzymały leżak ogrodowy?

Przed zakupem leżaka ogrodowego powinno się dobrze określić, czego się oczekuje i w jaki sposób będzie się korzystać z mebla. Jest to jedyny sposób, by wybrać wygodny i wytrzymały leżak ogrodowy.

Leżak przy basenie - jaki wybrać?

Zasadniczą kwestią jest wybranie miejsca, w jakim będzie korzystało się z leżaka. Inne meble sprawdzają się przy basenie, a inne na tarasie. Przy basenach często stawia się leżaki wykonane z plastiku, które są odporne na wodę i lekkie. Łatwo przestawić je w inne miejsce, na przykład, gdy słońce ukryje się za domem lub wysokim drzewem. Jeżeli chce się wybrać mebel elegantszy, można zdecydować się na leżaki ogrodowe wykonane z technorattanu. Jest to materiał odporny na wilgoć i imitujący naturalny rattan. Konstrukcje technorattanowe mogą być wyposażone w dwa kółka, które ułatwiają przesuwanie leżaka i uniemożliwiają jego samoistne przemieszczanie się podczas opalania.

Leżaki ogrodowe ustawiane przy basenie powinny być pozbawione poduszek, które wchłaniają wodę. Zamiast nich lepiej sprawdzi się materac w wodoodpornym pokrowcu, na którym można rozłożyć ręcznik kąpielowy. Tradycyjny leżak ogrodowy drewniany z materiałowym siedziskiem jest złym wyborem przy basenie, gdyż szybko niszczeje i jest mokry już po krótkim użytkowaniu. Leżaki ogrodowe ustawione w pobliżu basenu powinny też mieć możliwość rozłożenia na płasko, by wygodnie opalać całe ciało.

Jak wybrać leżak ogrodowy na taras?

Leżaki na taras mogą być wykonane z dowolnego materiału. Najsolidniejsze są konstrukcje z drewna egzotycznego (np. teak), technorattanu i aluminium. Leżak ogrodowy na tarasie powinien mieć możliwość podnoszenia i opuszczania oparcia, aby wygodnie leżeć lub siedzieć. Dzięki regulowanemu oparciu, zwiększa się ilość sposobów, na które można wykorzystać meble ogrodowe. Leżaki mogą służyć do czytania, siedzenia przy stoliku kawowym, czy też drzemania w ciepłe popołudnia. Ponadto w pełni rozłożony leżak można wykorzystać jako ławkę do siedzenia dla kilku osób, gdy przy ogrodowym stole zabraknie krzeseł lub foteli.

Na tarasie warto postawić na poduszki, dzięki którym łatwiej się zrelaksować i odprężyć zmęczone mięśnie. Poduszka na leżak ogrodowy, koce i inne artykuły tekstylne wnoszą na taras ciepło i sprawiają, że przestrzeń przed domem staje się przytulna. Wygodne leżaki ogrodowe na terasie są chronione przed deszczem i wilgocią, dzięki czemu miękkie tekstylia prezentują się estetycznie i spełniają swoją rolę przez wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl