Doniczka terakota

Beton, glina, plastik – istnieje wiele materiałów, z których może zostać wykonana doniczka. Terakota również bywa coraz częściej wykorzystywana w tym celu, o czym najlepiej świadczy przygotowana przez nas oferta. Znajdziesz w niej bez trudu właśnie tego rodzaju konstrukcje, służące do zasadzenia w nich roślin. Jeśli natomiast uznasz, że to właśnie one w największym stopniu spełniają Twoje oczekiwania, zachęcamy do skorzystania z usług CLOVERIS – firmy dostarczającej przydatne akcesoria, a także ekskluzywne meble ogrodowe w atrakcyjnych (w stosunku do ich jakości) cenie.

Promocje
Zestaw wypoczynkowy z technorattanu Hornbrook
Zestaw wypoczynkowy z technorattanu Hornbrook

6 950,00 zł

Cena regularna: 9 450,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy tapicerowany Norrsken
Zestaw wypoczynkowy tapicerowany Norrsken

9 900,00 zł

Cena regularna: 17 750,00 zł

szt.
Stół barowy Fiji 203x113 Lava Teak
Stół barowy Fiji 203x113 Lava Teak

6 600,00 zł

Cena regularna: 8 800,00 zł

szt.
Zestaw 3 donic z gliny włóknistej Giedo Camel śr. 27/36/45
Zestaw 3 donic z gliny włóknistej Giedo Camel śr. 27/36/45

950,00 zł

Cena regularna: 1 050,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy technorattan Elements XL
Zestaw wypoczynkowy technorattan Elements XL

18 500,00 zł

Cena regularna: 20 500,00 zł

szt.
Sofa technorattan Cassandra
Sofa technorattan Cassandra

6 000,00 zł

Cena regularna: 7 500,00 zł

szt.
Bestsellery
Fotel rozkładany Bondi Lava
Fotel rozkładany Bondi Lava

2 250,00 zł

szt.
Leżak aluminiowy Delta Lava
Leżak aluminiowy Delta Lava

3 350,00 zł

szt.
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt
Zestaw obiadowy 4 os. Elle Belt

10 750,00 zł

szt.
Nowości
Zestaw wypoczynkowy Pure
Zestaw wypoczynkowy Pure

21 950,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy narożnik Sling
Zestaw wypoczynkowy narożnik Sling

24 300,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy Fitz Roy 4-seat Teak Beige
Zestaw wypoczynkowy Fitz Roy 4-seat Teak Beige

29 950,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy Dolce
Zestaw wypoczynkowy Dolce

18 500,00 zł

szt.
Zestaw wypoczynkowy Bora Bora
Zestaw wypoczynkowy Bora Bora

16 750,00 zł

szt.
Opcje przeglądania
Choco
Terra
Okrągły
Cena
  • od
    do

Donica z terakoty – jakie są jej główne zalety?

Donice z terakoty, które chcemy Ci w tym miejscu polecić, posiadają wiele zalet, skutecznie zachęcających do zainteresowania się nimi kolejnych Klientów. Dlaczego jednak konkretnie miałbyś dołączyć do tego grona? Zacznijmy od tego, że są to konstrukcje bardzo trwałe i stabilne. Jeśli więc szukasz donic do ustawienia ich na dworze, możesz być pewien, że nasze produkty sprawdzą się w tym celu idealnie. Nie zostaną bowiem łatwo przewrócone przez silne podmuchy wiatru, co mogłoby doprowadzić do zniszczenia wykonanych z mniej odpornych na pęknięcia i inne defekty materiałów konstrukcji. Donica z terakoty gwarantuje również obojętność na ujemne temperatury. Nie trzeba więc usuwać jej z ogródka, tarasu czy balkonu, gdy nadejdzie zima, lecz mogą pozostać na swoim miejscu przez cały rok. Ponadto tego rodzaju produkt gwarantuje zasadzonym w nim kwiatom i pozostałym roślinom prędkie odparowywanie wody. Dlatego nie trzeba obawiać się o ich los, gdy np. wystąpią wyjątkowo intensywne opady deszczu w miejscu, gdzie zostanie ustawiona donica. Terakota to jednak materiał bardzo interesujący również z innych powodów.

Donica i terakota – dlaczego to świetne połączenie?

Proponowane przez nas doniczki terakotowe możesz nabyć w rożnych rozmiarach i kolorach, a także kształcie w największym stopniu dostosowanym do swoich potrzeb. Przed dokonaniem zakupu jednej (lub więcej) z nich radzimy wziąć pod uwagę przede wszystkim średnicę i wysokość oferowanych artykułów, by zyskać pewność, że Twoja roślina będzie miała zapewnioną odpowiednią w jej przypadku ilość miejsca, gdy ulegnie zasadzeniu. Szczególną popularnością wśród Klientów CLOVERIS cieszą się donice terakotowe o okrągłym kształcie w takich kolorach, jak m.in. choco. Łatwo można bowiem zestawić je z innymi elementami ozdobnymi na wybranej przestrzeni tak, by stworzyły atrakcyjną wizualnie kompozycję. Nie zapominaj także o tym, że oferujemy Ci nieszkodliwe dla środowiska donice. Terakota to bowiem materiał, którego właściwości w żadnym stopniu nie są nieodpowiednie dla otoczenia, co powoduje, że znajdują uznanie w oczach każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań, coraz popularniejszych w obecnych czasach i przynoszących korzyści nam wszystkim, a nawet przedstawicielom przyszłych pokoleń.

Doniczki terakotowe – o czym może świadczyć ich zmieniający się wygląd?

Donica z terakoty posiada porowatą strukturę, co powoduje, że trudno jest doprowadzić do „przelania” znajdującej się w niej rośliny. To z kolei zwiększa także jej ochronę przed różnego rodzaju chorobami, których wystąpienie mogłoby doprowadzić do obumarcia Twoich okazów. Jak wiadomo, wybrana roślinność potrafi kosztować bardzo dużo, dlatego tym bardziej należy unikać wszelkich niepożądanych efektów związanych z jej hodowaniem, czym pomocne okazują się nasze doniczki. Terakota to również materiał, którego wygląd w danym momencie może wskazywać na to, że roślina w niej zasadzona jest podlewana zbyt twardą wodą. Oznaką tego jest pojawiający się na doniczce patynowy osad. Na szczęście bardzo łatwo można go usunąć – wystarczy, że zostanie wypłukany za pomocą wody destylowanej. Donice z terakoty do ogrodu są także (co ważrte podkreślenia) znacznie lżejsze w porównaniu do choćby betonowych. Gdy więc zechcesz ustawić je w innym miejscu niż dotychczasowe, zrobisz to bez większego trudu i niekoniecznie korzystając z pomocy innych osób.

Donice ogrodowe z terakoty – gdzie możesz je kupić?

Możliwe do nabycia w CLOVERIS donice ogrodowe z terakoty szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku osób, które decydują się zasadzić w nich wszelkiego rodzaju rośliny „lubiące” szybko wysychające podłoże. Mamy tu na myśli przede wszystkim doskonale znane wszystkim kaktusy czy sukulenty. Znajdujące się w nich kwiaty (i nie tylko) są dodatkowo odpowiednio wyeksponowane, stanowiąc piękną ozdobę każdej powierzchni, na której zostaną wykorzystane. Doniczki z terakoty można więc stosować śmiało nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie czy tarasie, a nawet w różnego rodzaju pomieszczeniach. To konstrukcje stale zyskujące nowych nabywców, dlatego jesteśmy pewni, że Ty także nie pożałujesz swojej decyzji o skorzystaniu z usług CLOVERIS. To najlepszy sposób na to, by doniczka z terakoty już niebawem trafiła do Ciebie, służąc następnie przez długi czas w utrzymywaniu Twoich roślin w doskonałej kondycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium